На кладовищі в селі Гроза розчищають хащі біля цвинтаря, щоб звільнити місце під поховання загиблих внаслідок ракетного удару 5 жовтня. Тут мають викопати близько 40 могил.
Про це Суспільне Харків розповів майстер комунального підприємства Володимир Андросович.
"Ми качаємо каналізацію і даємо взимку тепло — а така робота у нас вперше. Майстер нашого підприємства та бухгалтер були на поминках", — говорить Андросович.
Місцевий житель Валерій Козир внаслідок російського удару втратив доньку, загинула і родина його зятя. Валерій був далеким родичем військового, якого того дня поминали.
"Учора загинула моя донька, зять, свати та куми. Ось буду тут ховати. Троє внучат залишилися. Мені вночі потрібно було на чергування, я не пішов на поминки. Був би і я там. Мені тільки, щоб дружина витримала. Що, як я один залишуся, внучат як? Внучат "підійму", думав, мені буде поміч. Тепер жити треба", — каже Валерій Козир.
Ховатимуть людей на двох цвинтарях, сказав Суспільне Харків начальник селищної військової адміністрації Сергій Старіков.
"Є загиблі й з сусіднього селища Шевченкового, більшість — з села Грози. Люди зібралися на поминки, не встигли сісти за стіл, як відбувся ракетний удар. Є випадки, коли загинула уся родина, але скільки таких, наразі сказати складно. Загиблий військовий, якого поминали, поліг під час окупації Шевченківської громади, його не могли тут поховати. Поховали під Дніпром, його син Денис був демобілізований із армії за станом здоров'я. Він вирішив перезаховати батька, щоб можна було відвідати могилу", — каже Старіков.
За його словами, у селі проживають 344 людей, з них — 57 були на поминках. Серед них міг бути і староста села Грози, його вважають безвісти зниклим.
"Родичі не знаходять, його машина стояла тут. Село відзначається дружністю, організованістю, тому у кафе було багато. Моя думка, що це наведення, бо високоточна зброя потрапила по об'єкту", — каже Старіков.
Внаслідок удару в Грозі пошкоджені 13 будинків і одна господарча споруда.
"Територія газифікована, перебоїв з електропостачанням немає. Люди можуть отримати матеріали для відновлення, кому що потрібно. Є фонди, які пропонують допомогу. Приїжджає ООН, є фонд також, який пропонував грошову допомогу родинам загиблих", — сказав начальник адміністрації Сергій Старіков.
Під час огляду місця вибуху у селі Грозі правоохоронці знайшли останки людських тіл, каже заступник начальника слідчого управління поліції Харківщини Дмитро Сойма.
"Направимо на експертизу, щоб ідентифікувати. Вже упізнали 36 з 51 загиблого, ще четверо вважаються зниклими безвісти. Усі люди, які звертаються до поліції щодо зникнення родичів, у них візьмуть зразок ДНК для порівняння. Оскільки ракета точно поцілила по приміщенню, людей могло просто розкидати. Щоб їх відшукати, залучали й рятувальників, слідчих, які оглядали під кожною цеглою будівлі. Зараз перевіряємо усіх місцевих жителів, бо розглядаємо версію, що могли навести на будівлю, передати координати військам РФ", — пояснює Сойма.
За його словами, тіла загиблих доправили до моргу в Харкові. Їх передадуть родичам після експертиз.
Що відомо про ракетний удар РФ по селу Грозі на Харківщині
Село Гроза розташоване у Куп'янському районі, за 35 кілометрів від лінії фронту. Вибух там пролунав 5 жовтня о 13:24.
Російські окупанти вдарили ракетою "Іскандер" по приміщенню магазину-кафе. Загинули 52 людини, шестеро — поранені. За даними поліції загинула 51 людина, серед зниклих безвісти можуть бути двоє дітей. Удар став найбільшим за кількістю жертв з початку повномасштабної війни.
Торік село перебувало в окупації. За даними прокуратури Харківської області, нині у Грозі проживали близько сотні людей.
У одному з медзакладів Харкова на лікуванні перебуває п'ятеро поранених внаслідок ракетного удару по Грозі 5 жовтня. Серед них — чотири жінки та один чоловік.
МЗС Австрії викликало посла Росії через ракетний удар в селі Гроза на Харківщині.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube