17 переселенців з Харківщини за пів року отримали гранти для розвитку своєї справи за програмою "єРобота". Одна з тих, хто вже отримав гроші — лікарка-переселенка з деокупованого Вовчанська Анастасія Спасібо. На початку повномасштабної війни вона виїхала на захід країни. Її чоловік пішов до війська, а жінка приїхала до Харкова та відкрила нову клініку.
"Найдорожче придбання — це холодильник для зберігання вакцини"
Лікарка Анастасія Спасібо отримала 500 тисяч гривень для розвитку своєї справи у серпні 2023 року. За грантові кошти вона придбала для своєї клініки необхідне обладнання. Зокрема, купила дефібрилятор.
"Найдорожче придбання за грантові кошти — це холодильник для зберігання вакцини. Він коштує близько 140 тисяч гривень. У чому його перевага? Якщо буде вимкнення світла, то протягом трьох діб він зберігає сталу температуру від трьох до восьми градусів. Дефібрилятор дуже дорогий — коштує близько 50 тисяч гривень. А тому купити за власні кошти було б проблематично, а грантові допомогли", — говорить Анастасія Спасібо.
Лікарка планує відновити пошкоджену клініку у Вовчанську
До повномасштабної війни медикиня мала власну клініку у Вовчанську. Вона була пошкоджена внаслідок обстрілу РФ.
"Звідти вдалося вивезти певну частину обладнання після деокупації. Наприклад, медичні меблі, ваги для новонароджених та кардіограф", — говорить лікарка.
Анастасія Спасібо розповідає, що весь цей час їй телефонували пацієнти. До неї зверталися навіть ті, хто перебував за кордоном.
"Все одно зв’язок з лікарем підтримували. Потім люди почали виїжджали з Вовчанська після деокупації та приїжджати до Харкова", — каже лікарка.
Анастасія Спасібо говорить, що після перемоги планує відновити пошкоджену клініку у Вовчанську і паралельно розвивати медзаклад у Харкові.
93 жителі Харківщини отримали гроші за програмою "єРобота"
На Харківщині програма "єРобота" запрацювала у квітні — щойно дозволили бойові дії, говорить директор обласного центру зайнятості Олександр Котуков.
За його даними, гроші на розвиток своєї справи за цей час отримали 93 людини, 17 з них — це переселенці.
"Це деокуповані території, які були у зоні активних бойових дій — Вовчанськ, Куп’янськ, Ізюм тощо. Також є жителі Луганської та Донецької областей", — каже Олександр Котуков.
Котуков говорить, заявку на грант розглядають близько двох місяців. За його словами, після отримання коштів люди найчастіше відкривають кав’ярні, клініки, приватні дитячі садочки та школи для вивчення іноземних мов.
Скільки коштів можна отримати у рамках програми
Олександр Котуков каже, що на розвиток або створення власної справи видається три види фінансування.
"Перший вид фінансування до 150 тисяч гривень — це якщо створюється одне робоче місце. 250 тисяч гривень у разі створення двох робочих місць. І до мільйона гривень видається у разі створення чотирьох робочих місць, але ця програма діє лише на учасників бойових дій або членів їх родин", — розповідає директор обласного центру зайнятості.
За його словами, грант на розвиток своєї справи може отримати будь-який житель України, який вже має бізнес або хоче розвинути його та вкласти кошти в обладнання, менеджмент, рекламу чи оренду.
Котуков говорить, з 18 по 24 вересня планують розглянути більш як 50 грантових заяв.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube