Художниця з Харкова Карина Жернова створила 47-метровий малюнок на стіні, що відновили після обстрілів

. Карина Жернова на фоні відбудованої стіни поблизу "Харківводоканалу", яку вона розмальовує синицями, Харків, 14 вересня 2023 року. Фото: Валерія Ємець/Cуспільне Харків

Карина Жернова, яка відома у Харкові малюнками птахів на закритих ДВП вікнах по вулиці Сумській, створила стінопис на стіні "Харківводоканалу", яку відбудували після обстрілів РФ.

За словами художниці, першу водонапірну колонку Харкова перетворили на артоб'єкт, і саме її Жернова взяла, як одне з візуальних рішень для стінопису.

"Коли я малювала біля магазину на Сумській, поряд працювали хлопці з водоканалу. Так трапилося, що ми почали розмовляти, обговорювати мою ідею про птахів. Я спитала в них: "З чим ви себе асоціюєте? Що для вас є водоканал?", аби можна було від чогось відштовхуватися в ескізі стінопису. Один з них сказав: "Ви малюєте птахів, а ми ж як синички, бо в нас щодня є що лагодити, що робити", — говорить Карина Жернова.

Художниця Карина Жернова розмальовує відновлену стіну біля "Харківводоканалу", пошкоджену внаслідок обстрілу РФ, Харків, 14 вересня 2023 року. Фото: Валерія Ємець/Cуспільне Харків

"Колірна гамма малюнку змінюється: спочатку це темні кольори та тони, які, ніби система фільтрації води, переходять у більш яскраві, прозорі забарвлення, що сяють та виблискують, і ця сюжетна лінія картини переходить в образ дівчини у вишитій українській сорочці. Це символ того, що вода забезпечує нормальною життєдіяльністю, ростом та розвитком Україну, Харків, промисловість, господарства", — пояснює Карина.

Художниця Карина Жернова розмальовує відновлену стіну біля "Харківводоканалу", пошкоджену внаслідок обстрілу РФ, Харків, 14 вересня 2023 року. Фото: Валерія Ємець/Cуспільне Харків

Малює Карина Жернова на кошти благодійників, які збирає шляхом краудфандингу.

"Кошти на розпис — спонсорські. Це небайдужі люди, які підтримують мою діяльність, яким хочеться, щоб місто жило, щоб люди які приїжджають як гості чи повертаються до Харкова, відроджували його, відновлювали свій бізнес, свою зайнятість, щоб надавали робочі місця переселенцям, щоб місто знову стало квітучим, багатим та повноцінним, яким було колись", — зазначила авторка стінопису.

Розмальована Кариною Жерновою стіна біля "Харківводоканалу", яку відновили після обстрілу, Харків, 14 вересня 2023 року. Фото: Валерія Ємець/Cуспільне Харків

На розмалювання стіни 47 метрів завдовжки та 2,5 метри заввишки пішло два тижні, каже художниця.

"Матеріалу витратила дуже багато: наприкінці робочого дня я можу взяти ящик, з яким прийшла вранці, і викинути на смітник. Використані балони з-під фарби віддаю хлопцям, в яких купляю фарбу, та з них роблять"подарунки" російським окупантам, певні види боєприпасів, які використовують розвідники", — розповіла Жернова.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube