Поліцейські виявили 80 російських катівень на території п'ятьох областей

. Катівня в одному з будинків деокупованого села Піски-Радківські, жовтень 2022 року. Фото: Суспільне Харків

Поліцейські виявили 80 місць несвободи та катівень на деокупованих територіях Харківської, Запорізької, Херсонської, Київської та Сумської областей.

Про це повідомила заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко на зустрічі зі спеціальною доповідачкою ООН Еліс Джіл Едвардс.

Зокрема, за словами Павліченко, нещодавно на території деокупованої Бучі виявили ще одну катівню.

"З 3-7 березня 2022 року російські військові незаконно утримували 151 людину. Окупанти не давали людям медикаменти, їжу та воду", — йдеться у повідомленні.

Посадовиця нагадала, що родичі українців, яких утримують росіяни, у багатьох випадках досі не можуть отримати інформацію про їхню долю.

"Ми не можемо забувати, що чимало військовослужбовців та рятувальників досі перебувають в полоні. А рідні цих людей не мають належного доступу до інформації відносно їх утримання. У російській неволі перебувають і цивільні. Фактично вони є заручниками. Усі ці питання потребують особливої уваги міжнародної спільноти" – підкреслила Катерина Павліченко.

Що відомо про російські катівні на території України

Після деокупації населених пунктів Харківської, Запорізької, Херсонської, Київської та Сумської областей правоохоронці виявляли катівні.

Так, у Харківській області поліцейські знайшли 22 місця в дев'ятьох населених пунктах, де утримувалися місцеві жителі.

На правобережжі Херсонщини після звільнення виявили 20 катівень та місць, де утримували полонених українців.

Також катівні виявляли на території Донецької та Миколаївської областей.