Був справжнім патріотом України і вже з п'ятого класу знав, що хоче стати військовим пілотом. Таким льотчика Андрія Пільщикова з позивним "Джус", який загинув у небі над Житомирщиною, згадує його шкільний вчитель з математики та класний керівник Євген Болдир.
"Джус" вчився у харківському ліцеї №116 — у класі, де викладали українською. Так вирішили його батьки.
Це його мрія — бути пілотом військового винищувача
"Андрій був здібним до всього, мав хорошу пам’ять і вчився гарно, але спокійно і без надриву. Улюблений його предмет у старших класах — Захист Вітчизни. З одного боку, Андрій був звичайним хлопцем: вчився, займався спортом, мав хобі, й проблеми у нього були відповідно до його віку. Але була відмінність: він у 5 класі на 100% знав, ким буде, й всі, хто був знайомий з Андрієм, вірили, що так і станеться. Це його мрія — бути пілотом військового винищувача", — розповідає Євген Болдир.
З дитинства Андрій Пільщиков захоплювався літаками, а у старших класах почав фотографувати їх на аеродромах.
"ін фотографував літаки на летовищах Харківщини, а знімки публікував в Інтернеті, робив моделі літачків
"Ми влаштовували концерти та виставки для батьків, і там розповідали про хобі кожної дитини. Якось під час такого заходу ми сказали, що Андрій буде конструктором літаків, це діти так вирішили. Під час цього заходу ми запустили літачок з паперу, на якому було написано "ПІ" — перші літери його прізвища — Пільщиков. Звісно, що це була радянщина, це у Радянському Союзі літаки називали за першими літерами прізвищ конструкторів. Тоді мені здалося, що Андрія це засмутило, і я його заспокоїв, сказав: "ПІ" — це і знаменита грецька буква, яка використовується в науці", — каже вчитель "Джуса".
"Співав гімн і очі його сяяли"
За словами класного керівника, Андрія Пільщикова виховували мама з бабусею, саме вони прищепили йому українські традиції.
"Знаєте, його мама — це та жінка, яка може все. У 2004 році розпочалася Помаранчева революція, в нашій школі більшість батьків підтримали це. Діти ходили із прапорами, кричали "Разом нас багато, нас не подолати", це їм було близько 10-11 років, і вони ходили на мітинги. Андрій також там був, зокрема, на майдані Свободи. Я згадую, коли лунав гімн, то Андрій прикладав руку до серця, співав і очі його сяяли", — каже Євген Болдир.
Вступив до університету, бо не одразу взяли до льотного училища
Вчитель "Джуса" розповідає, коли у 2010 році Андрій проходив військову комісію, у нього виявили ваду зору легкого ступеня. Йому порадили вилікуватися й прийти через рік.
"Щоб не гаяти час він став студентом Харківського авіаційного інституту, закінчив перший курс, а наступного року вступив до військового училища і його мрія здійснилася. Він був дуже поінформованою людиною в цій сфері — за що б не брався, все у нього виходило", — додає Болдир.
"Він запам'ятався своєю мрією"
Євген Болдир не зміг одразу повірити у загибель Андрія Пільщикова.
"Коли я почув цю звістку, подумав, що це якась помилка. Це такі події, яких не мало б бути. Коли я працював у школі, не думав, що Андрієві доведеться у справжньому бою захищати свою Батьківщину. Триває війна, справжня війна недалеко від Харкова. Війна — це завжди втрати, які ми не можемо поновити", — каже вчитель "Джуса".
Євген Болдир вважає, пам'ять про "Джуса" мають увічнити. Тому зараз обговорюють з батьками, вчителями та учнями можливість назвати ім'ям загиблого пілота ліцей, де він навчався.
"Серед наших випускників багато достойних людей, але, на мою думку, Андрій Пільщиков займає особливе місце. Його життя може бути взірцем для сучасних і майбутніх поколінь. Ми можемо виховувати нове покоління на прикладах наших героїв і Андрій — один з них", — додав вчитель Євген Болдир.
За його словами, офіційно пропозицію присвоєння імені школі ще не робили.
Що відомо про авіакатастрофу на Житомирщині
25 серпня на Житомирщині зіткнулися навчально-бойові літаки Л-39, троє пілотів загинули.
Військовий пілот винищувача МіГ-29 із позивним "Джус" від початку повномасштабного вторгнення РФ здійснив десятки бойових вильотів. Йому посмертно присвоїли звання майора, ще двом загиблим льотчикам — звання підполковників.
У ДБР розслідують обставини авіакатастрофи навчально-бойових літаків L-39 на Житомирщині. Попередня кваліфікація: порушення правил польотів або підготовки до них.
Слідство розглядає три версії авіакатастрофи на Житомирщині: технічна несправність літаків, помилка пілотів та порушення при організації польотів, повідомила радниця з комунікацій ДБР Сапьян. За попередньо встановленими обставинами, катастрофа відбулася внаслідок зіткнення двох літаків при здійсненні маневру розвороту.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube