117 шкіл Харкова мають акти про включення до переліку найпростіших укриттів після перевірок, які тривали протягом лютого-травня 2023 року.
Про це під час брифінгу повідомила керівниця міського департаменту освіти Ольга Деменко, коментуючи слова в.о. керівника ДСНС Харківщини Сергія Чабаня, який 12 липня сказав, що у Харкові є лише сім укриттів у навчальних закладах, які рятувальники визнали придатними для використання.
"Це новий наш начальник ДСНС, мабуть, він в ситуації ще не розібрався. 117 шкіл Харкова мають акти про включення цих закладів до переліку найпростіших укриттів. 117. Ці акти або беззаперечно підтверджують, що це так, або написано "за умови", і прописано, що треба зробити, і ми працюємо над тим, що треба зробити. Копії цих актів у мене є. Чому начальник ДСНС говорить, що чотири, якщо було перевірено 117, видано 117 актів, то звідки ж тоді чотири?", — сказала Ольга Деменко.
За її словами, акти, про які йде мова, управління освіти отримало у 2023 році.
"Перевірка була протягом трьох місяців — з лютого по травень. Все було занотовано. Якщо написано, що за умови, що треба зробити, наприклад, систему оповіщення, автоматичну пожежну сигналізацію, чи там збудувати туалет, ми це будемо робити. Але акти про включення найпростіших укриттів до переліку захисних споруд ми маємо. 117 школи мають такі укриття. 51 укриття капітально відремонтоване. Найпростіше укриття необов'язково повинно мати отакий респектабельний вигляд, воно може бути скромніше, але відповідати усім вимогам", — сказала Деменко.
"Акт про включення найпростішого укриття до переліку захисних споруд — так називається акт. Ми з вами говорили, що ДБН належать до бомбосховищ та спеціалізованих укриттів, а не до найпростіших", — сказала Ольга Деменко.
Що на брифінгу сказали представники ОВА та ДСНС про укриття у навчальних закладах
12 липня під час брифінгу керівник ОВА Олег Синєгубов заявив, що навчання в школах регіону офлайн можливе лише за наявності захисних споруд, що відповідають нормам ДБН.
"Незалежно від форми власності у закладі освіти або поряд з ним мають бути укриття, що відповідають вимогам ДБН В.2.2-5-97 Будинки й споруди. Захисні споруди цивільного захисту, які затверджені наказом від 27.12.2017 №342", — сказано у повідомленні ОВА.
За словами Сергія Чабаня, у захисній споруді згідно з ДБН має бути у належному стані низка інженерних заходів: системи вентиляції, вибухонебезпечність, відповідність дверей, пожежна сигналізація, водопостачання, каналізація тощо.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube