"Тут всі — від перших вчителів до мера": прощання з військовим Олегом Фадєєнком у Первомайському скасували через обстріл

. Церемонія прощання з військовослужбовцем Олегом Фадєєнком, яку скасували після російського удару, Первомайський, Харківська область, 4 липня 2023 року. Фото: Суспільне Харків

У Первомайському 4 липня скасували громадську церемонію прощання з військовослужбовцем Олегом Фадєєнком через російський обстріл.

Боєць на позивний "Малиш" помер у шпиталі 2 липня внаслідок поранень, яких зазнав на бахмутському напрямку під час артобстрілу.

4 липня у середмісті мала відбутися панахида, попрощатися із військовим прийшли до півтисячі людей. Поки вони чекали на початок церемонії, росіяни вдарили по Первомайському ракетою — вона вибухнула в 500 метрах від центральної площі. Захід скасували.

Церемонія прощання з військовослужбовцем Олегом Фадєєнком, яку скасували після російського удару, Первомайський, Харківська область, 4 липня 2023 року. Фото: Суспільне Харків

Загиблого Олега Фадєєнка мають кремувати — такою була його воля, повідомив заступник міського голови Антон Орєхов.

Спогадами про "Малиша" поділився офіцер підрозділу Kraken Костянтин Немічев.

"У 2014 році біля метро до мене підійшов хлопець і спитав, як потрапити до нашого руху — це був Олег. Він став добровольцем ще 2014 року. Багато всього було зроблено ним для боротьби з проросійськими рухами в місті Харків. Велика його заслуга, що Харків нині під українським прапором", — говорить Костянтин.

Військовослужбовці підрозділу Kraken на прощанні з Олегом Фадєєнком. Фото: Суспільне Харків

24 лютого, за словами Немічева, вони із загиблим в перших рядах почали боронити місто, вибивати росіян з нього, а потім зачищали Харківську область.

"Далі були операції на Донбасі, Бахмут. На жаль, в контрнаступі на бахмутському напрямку він отримав уламок у легені й помер у лікарні за добу після поранення. Це був артобстріл. Він як завжди вів свій взвод вперед, показував приклад, прилетів уламок. Олег обрав шлях Збройних сил і на початку 2023 року перевівся до 3-ої штурмової бригади", — розповідає військовий.

"Олег був спортсменом, мав дисципліну, був прикладом для багатьох людей. Це його рідне місто і тут на прощанні всі: від перших вчителів до мера міста. Він був прикладом для багатьох"
Костянтин Немічев, підрозділ Kraken

Церемонія прощання з військовослужбовцем Олегом Фадєєнком, яку скасували після російського удару, Первомайський, Харківська область, 4 липня 2023 року. Фото: Суспільне Харків

Олег Фадєєнко був постійним учасником спортивних змагань, розказує Первомайський міський голова Микола Бакшеєв.

"Це людина, яка мала моральні й етичні принципи. Мені здавалося, що він живе по своїх окремих законах і для нього вони працювали, бо він був успішний. Це надпотужна втрата для нас. Він започаткував багато всього з військово-патріотичного виховання молоді, відкрив спортивні секції, яка будуть функціонувати", — говорить Бакшеєв.

Церемонія прощання з військовослужбовцем Олегом Фадєєнком, яку скасували після російського удару, Первомайський, Харківська область, 4 липня 2023 року. Фото: Суспільне Харків

Фадєєнко брав участь у підготовці оборони Первомайського, каже міський голова.

"Протягом життя у нас з ним були різні стосунки та ситуації. Іноді ми опинялися по різні боки барикад, але завжди честь, завжди доблесть, він ніколи не переходив межі власної порядності. Це була людина, яка володіла і словом і шаблею", — сказав мер.

У Первомайській громаді від початку повномасштабного російського вторгнення загинули понад 40 військовослужбовців, розповів Бакшеєв. У Збройних силах України нині служать понад 1100 первомайців.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube