Харківський міський голова Ігор Терехов заявив, що метро поки залишатиметься безплатним для пасажирів. Про це він сказав, коментуючи примусовий збір підписів серед працівників підземки — керівництво закликало співробітників підписати петицію за повернення платного проїзду.
Про це повідомили у пресслужбі Харківської міськради.
"Я обурений тим, що сталося в метрополітені, цією самодіяльністю, яка не вписується в логічні рамки в той час, коли ми робимо безплатний проїзд, розуміємо, що для цього є фінансові можливості. Коли ми не матимемо цих можливостей, я вийду і чесно скажу про це харків'янам. З ким ваше рішення погоджено? Ви повертаєтеся до Радянського Союзу! Іншого я сказати не можу, це остання крапля", — цитує Терехова пресслужба мерії.
"Я не звільняю вас, бо ми разом пройшли початок війни, лежали під російськими літаками, вибухами. Це вас врятувало. Але якщо ще раз будь-яке КП зробить щось подібне, я вижену", — повідомив Ігор Терехов, звертаючись до керівництва метрополітену.
Лист дирекції метрополітену з проханням голосувати за петицію опублікували у харківських Telegram-каналах
На сайті Харківської міськради 18 травня оприлюднили петицію щодо відновлення оплати за проїзд у громадському транспорті. Станом на 8 червня її підписали 1735 людей. Петиція має набрати п’ять тисяч голосів, щоб потрапити на розгляд до міського голови
7 червня у харківських Telegram-каналах опублікували фото листа дирекції метро, в якому адміністрація підземки звертається до працівників і просить підтримати пропозицію повернути платний проїзд.
"Підписання петиції значно пришвидшить розгляд вказаної ініціативи, що може позитивно вплинути на подальшу діяльність нашого підприємства", — йдеться у листі, авторкою якого значиться начальниця відділу кадрів метрополітену.
Інформацію про кількість співробітників, які підписали петицію, у листі просили передавати речнику метрополітену Олексію Бітнеру.
Суспільне Харків намагалося підтвердити справжність цього листа, дізнатися реакцію на нього мера міста та з'ясувати, чи не планує мерія повертати платний проїзд у метро.
З цими питаннями редакція звернулася до речника міськради Юрія Сидоренка та речника метрополітену Олексія Бітнера. Протягом дня обидва не відповідали на телефонні дзвінки та на запитання, надіслані їм у месенджерах.
"Мерії ця петиція формально не потрібна для поновлення оплати"
Політологиня Юлія Біденко вважає, що мерії не потрібна петиція, щоб поновити оплату за проїзд у громадському транспорті.
"Дуже часто граються у таку локальну демократію, що ініціатива самих громадян, яким начебто соромно не платити за транспорт, на якому вони їздять. Але у жодному суспільстві так просто не позбавляються від пільг, які вони вже мають. Проте для мене це позитивний знак. Хоч і граються наші можновладці не дуже вдало у локальну демократію, але принаймні вони намагаються це робити", — сказала Біденко.
"Якщо ми беремо драбину громадської участі, то ось ці ігри або формальне прикриття громадською думкою, не є ознакою реальної демократії, але може бути кроком вперед. І я рада, що є такі розуміння, що багато важливих кроків у житті міста вже мають приймати за участі громадян", — розповіла політологиня.
"Очікували, що будуть певні субвенції для Харкова"
На її думку, лист від адміністрації з проханням підтримати петицію може бути пов'язаний з катастрофою у Херсонській області.
"Очікували, що будуть певні субвенції для Харкова, на покриття, наприклад, боргу транспортних підприємств. Можливо, зараз на рівні державного бюджету переглядають процес покриття розходів місцевої влади на оновлення пільг. Я думаю, мерія і метрополітен розуміють, що кошти державного бюджету, на які вони могли розраховувати, ймовірно, як покриття оплати праці, не будуть спрямовані на Харків, бо нині в уряду інші пріоритети", — сказала Юлія Біденко.
"Багато людей повертається, місто наповнюється. З іншого боку є велика кількість безробітних людей. Економічний потенціал міста дуже сильно впав, у бюджетах є велика дірка. Але, мабуть, шукають варіанти, як повернути оплату за проїзд з мінімальною втратою рейтингу і довіри до місцевої влади", — вважає політологиня.
Що відомо про те, як працює метро у Харкові в умовах війни
Станом на травень 2023 року вже майже рік пасажири їздять у метро безплатно. Міський голова Ігор Терехов у грудні 2022 року повідомляв, що на 2023 рік в бюджеті заклали витрати на покриття безплатного проїзду. Нині у метро інтервали руху потягів становлять близько 15-20 хвилин.
Харківський метрополітен слугує укриттям: під час повітряних тривог можна спускатися на станції та перебувати там до відбою. Мето визначили як одне з безпечних місць у Харкові, де можна проводити масові заходи.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube