НАЗК перевіряє декларацію голови Харківської ОДА Олексія Кучера

. kharkivoda.gov.ua

У Національному агентстві з питань запобігання корупції почали перевірку декларації голови Харківської облдержадміністрації Олексія Кучера та ще 12 колишніх і нинішніх посадовців.

Про це повідомляється на сайті НАЗК України.

За даними агентства, однією з підстав перевірки є висока посада суб’єктів декларування.

"Серед інших підстав для перевірки: інформація про можливе порушення від громадян, медіа, юридичних осіб; встановлена НАЗК невідповідність рівня життя посадовця задекларованим майну і доходам у результаті моніторингу способу життя; виявлення невідповідностей за результатами логічного та арифметичного контролю; подана суб’єктом декларування декларація містить поля, у яких суб’єкт декларування обрав позначку "Член сім’ї не надав інформацію", — йдеться у повідомленні.

Окрім Кучера, агентство перевірить відповідність декларацій ще 12 людей, серед яких Петро Порошенко і Володимир Зеленський.

Що відомо

  • Олексія Кучера призначили головою Харківської облдержадміністрації у листопаді 2019 року. При поданні декларації кандидата на посаду голови Харківської ОДА Олексій Кучер вказав майно, грошові активи, а в розділі доходів жодної інформації не було, хоча до переходу на держслужбу Кучер працював адвокатом.
  • У листопаді 2019 року, коментуючи це питання, голова ОДА сказав, що нічого при декларуванні доходів і майна нічого не порушував.
  • Станом на травень 2020 року Олексій Кучер задекларував майно, яке належить йому і родині — чотири квартири, три земельні ділянки, житловий будинок, будинок, що будується, два годинники Rolex, чотири автомобілі, акції "Миколаївцемент", 77 біткоїнів. Кучер також вказав зарплату (як нардепа і голови ОДА) та доходи від відчуження рухомого майна.