У Харківському медичному університеті облаштували клас віртуальної реальності для вивчення анатомії.
Відкрити його планували у 2022 році, 11 шоломів та комп’ютер з програмним забезпеченням закупили раніше, але обладнання отримали за день початку повномасштабного вторгнення, розповів Суспільне Харків завідувач кафедри анатомії Олег Вовк.
"З початку COVID-19 постало гостро питання: як викладати саме в медичному університеті? Наприклад, дисципліна "Анатомія людини" вивчає будову людського тіла. Якщо ти не бачиш це тіло, як його вивчити? Неможливо. Саме тому з 2019 року ми почали впроваджувати програми як-то тримірний атлас, який кожний викладач, студент може відкрити на будь-якому комп’ютері", — говорить Олег Вовк.
У травні 2023 року систему під'єднали. За допомогою шоломів та комп’ютерів студенти зможуть вивчати будову людини у 3D-вимірі.
"Віртуальна реальність — це інше сприйняття. Навіть коли студент окремо працює у віртуальному просторі, він набагато краще і швидше опановує будь-які особливості будови чи розташування органів", — каже завідувач кафедри анатомії.
Система дозволяє залучати й тих студентів, які нині перебувають за межами Харкова, говорить Олег Вовк.
"Якщо ми почнемо це робити, то на 100% у майбутньому сюди можуть приходити майбутні фахівці будь-якого напрямку медицини з використанням своїх програм. Вони будуть опановувати навички, які не могли опановувати до того", — говорить Вовк.
За словами Вовка, це перший повноцінний клас віртуальної реальності в Україні. В Університетах Києва та Запоріжжя є лише по одному шолому. Вовк говорить, почати навчання у віртуальному класі харківські студенти зможуть з нового навчального року.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube