ЦВК призначила вибори на окрузі Олексія Кучера

.

Вибори у мажоритарному окрузі №179, на якому цьогоріч переміг Олексій Кучер, пройдуть 15 березня 2020 року. Цю дату Суспільному підтвердив речник Центрвиборчкому Костянтин Хівренко.

“Буквально щойно закінчилось чергове засідання Центральної виборчої комісії, під час якого розглядалась постанова Верховної Ради України, яка надійшла до ЦВК 10 грудня про дострокове припинення повноважень народного депутата України Кучера. Відповідно до цієї постанови Верховної Ради, ЦВК, зважаючи на Закон України “Про вибори народних депутатів України”, призначила проміжні вибори народного депутата України у окрузі №179 на неділю, 15 березня 2020 року”, — розповів Хівренко.

За словами речника ЦВК, виборча кампанія стартує за місяць.

“Коли йдеться про проміжні вибори, тобто коли вибуває той чи інший депутат, обраний в мажоритарному окрузі, то виборчий процес триває 60 днів. Ці 60 днів треба відраховувати від дня голосування. 15 березня мінус 60 днів — от вам старт виборчого процесу. Тобто 15 січня — початок виборчого процесу ”, — каже Костянтин Хівренко. .

Повноваження нардепа Кучер склав 3 грудня. За це рішення проголосували 338 народних депутатів, 14 утримались, не голосували 42 народних обранців.

На позачергових виборах до парламенту у липні 2019 року адвокат Олексій Кучер переміг у мажоритарному окрузі №179 (місто Лозова, Зачепилівський, Кегичівський, Красноградський, Лозівський, Сахновщинський райони, центр округу — Красноград). Він набрав 50,61% голосів виборців. Це майже втричі більше за найближчого суперника — чинного голову Харківської облради Сергія Чернова.

Балотуватися у цьому окрузі зараз можуть не тільки учасники минулих виборів, а й нові кандидати. Про це Суспільному розповідав координатор громадянської мережі Опора Микола Зінченко на початку грудня.

Основними конкурентами Олексія Кучера на літніх виборах були ексдепутат Анатолій Гіршфельд та голова Харківської обласної ради Сергій Чернов. Сергій Чернов у телефонній розмові сказав: участь у проміжних виборах не братиме. Анатолій Гіршфельд поки не визначився.

5 листопада указ про призначення Кучера головою Харківської ОДА підписав президент України Володимир Зеленський.