"Пішов захищати наше майбутнє". Історія загиблого під час удару по ОДА у Харкові ексрятувальника

. Олександр Жирьонок. Фото надане співрозмовницею. Колаж: Юлія Лодяна/Суспільне Харків

Під час удару військових РФ по будівлі обладміністрації 1 березня 2022 року загинув колишній рятувальник Олександр Жирьонок. Його дружина Рената Рамакаєва каже: після першого удару Олександр намагався допомогти пораненим, після вибуху другої крилатої ракети — поліг, отримавши травми, які не були сумісні з життям.

Чому Олександр пішов до лав добровольців та присвятив життя порятунку людей, Рената розказала Суспільне Харків.

"Він інакше не міг"

Олександр працював у лавах рятувальників Харкова протягом 18 років.

"Він був сильним, вольовим. З дитинства мріяв рятувати, захищати — це було його внутрішнім станом. У нього був поставлений, гучний голос, він був начальником караулу. Він вмів говорити так, щоб його слухали", — розповідає дружина Олександра.

За її словами, коли почалося вторгнення, Олександр вже не працював у ДСНС. У 2016 році чоловік намагався організувати профспілку рятувальників: "Це не всім подобалося. Він працював за контрактом, і йому потім просто не продовжили контракт".

24 лютого Олександр зібрав родину вдома: "Привіз мого брата з родиною, батьків, дядю... Усім, кому міг, організував тил у нашому будинку".

Рената каже, що коли родина була поруч, Олександр пішов до пожежної частини, щоб стати до лав пожежників-добровольців, однак його не прийняли, тож чоловік з друзями поїхав в обладміністрацію, щоб стати у лави тероборони.

"Він інакше не міг. Він ніколи б не ховався, нікуди б не втікав, він стояв до кінця. Він не піддавався паніці. Думаю, що Сашку теж було страшно, однак він діяв чітко та рішуче. Він боровся за життя, впевнена, що він не мав сумнівів, коли пішов захищати наше майбутнє", — говорить дружина.

"Для доньки рухнув світ"

За кілька днів, які Олександр провів в обладміністрації, він не часто телефонував дружині.

"Казав, що нема коли, що дуже багато роботи. У нього під керівництвом було 4-5 юнаків, яких він вчив. Я думаю, що в нього було надзвичайно мало часу, щоб він закінчив розпочате", — каже Рената.

Про загибель Олександра рідні дізналися 2 березня.

"Після ударів ми почали його шукати. Дзвонили йому, та він не брав слухавку. Всі сподівалися, що він ось-ось відповість і скаже: "Вам робити нема чого, що ви всі дзвоните? У мене стільки роботи!" Усі чекали, що так буде... Сподівалися. 2 березня рідні поїхали шукати Сашу в лікарні — було багато поранених, а вийшло так, що довелося йти на упізнання", — згадує Рената.

Наслідки влучання 1 березня 2022 року, Харків. Фото: Павло Дорогой

Цього року мало виповнилося 15 років шлюбу Олександра та Ренати.

"У нас є донька. Саша був надзвичайно близький з донькою, так пишався нею. Ми донці про його загибель навіть не одразу сказали... Для неї світ рухнув", — говорить Рената Рамакаєва.

В Олександра лишилося багато друзів, каже дружина. 1 березня рідні та близькі вшановують пам'ять Олександра Жирьонка.

Що відомо

  • Будівлю Харківської ОДА РФ частково зруйнувала 1 березня двома крилатими ракетами. Внаслідок атаки 31 людина загинула, повідомили у прокуратурі. В момент удару в будівлі перебували тероборонівці, військові та волонтери.
  • 1 березня 2023 року у Харкові вшанували пам'ять загиблих під час атаки на Будинок рад.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube