Пошкоджені 95% електромереж: у деокупованому селі Руська Лозова на Харківщині відновлюють електропостачання

. Енергетики відновлюють електропостачання у селі Руська Лозова на Харківщині, лютий 2023 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

Енергетики відновлюють електропостачання у Руській Лозовій. Роботи пошкоджені електромережі почали у вересні 2022 року. Закінчити відновлення планують щонайменше у квітні.

Про це Суспільне Харків розповів майстер Дергачівського району електромереж Андрій Ковалевський.

"Тут не була відновлена високовольтна лінія електропередач, яка підходить до підстанції. Ми чекали, поки сапери обстежили поля, де проходить лінія. Це клопітка робота, так швидко не зробиться", — розповідає Андрій.

Енергетики відновлюють електропостачання у селі Руська Лозова на Харківщині, лютий 2023 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

За його словами, обстрілами в Руській Лозовій розбиті 95% електромереж: пошкоджені підстанції, опори, дроти.

Руська Лозова, Харківщина, пошкодження внаслідок російських обстрілів, лютий 2023 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

Близько 200 абонентам подали світло наприкінці минулого року. Решті планують повернути щонайменше за два місяці — у квітні, каже Ковалевський. За його даними, всього в селі понад три тисячі споживачів.

Руська Лозова, Харківщина, пошкодження внаслідок російських обстрілів, лютий 2023 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

Жителька Руської Лозової Алла Самойлова підсвічує оселю ліхтариками, свічками та гасовою лампою. У 60-річної жінки світла немає майже рік — відтоді, як окупанти захопили це село на північ від Харкова.

Алла Самойлова, жителька Руської Лозової, лютий 2023 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

"Темніє — лягаємо відпочивати. Вдень — сідаємо пресу чи книжки читати, мені діти привозять. Добре б, щоб світло було, тому що колонка не працює: ходимо до сусіда по воду", — розповідає Алла.

Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

Жительці села Олені Малєєвій на початку повномасштабного вторгнення РФ племінник віддав генератор.

Олена Малєєва, жителька Руської Лозової, лютий 2023 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

Жінка вмикає його раз на три дні: "Швиденько набираємо води, підзаряджаємо акумулятори. На годину-годину двадцять. На довше ми його не вмикаємо, тому що він багато їсть бензину".

Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

Продукти Олена зберігає в каструлі надворі: "Сало, курка, масло — все тут. Коли морозів немає, то, звичайно, ми такого не купуємо. Літом ми вживали тільки "гуманітарку".

Що відомо

  • 29 квітня українські військові взяли під контроль село Руська Лозова Харківського району, яке від початку вторгнення Росії в Україну було тимчасово окупованим, повідомив голова ОВА Олег Синєгубов.

Читайте також

Як після окупації живе Руська Лозова на Харківщині, яку звільнили у травні

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube