Половецьких баб з Ізюма законсервували на зиму: одну відреставрувати не зможуть

. Пошкоджена вибухом половецька баба в Ізюмі. Вересень 2022 року. Фото: t.me/otkachenkokyiv

Лише 2 з 9 половецьких баб на горі Кременець в Ізюмі не зазнали пошкоджень під час російської окупації. Одна зі скульптур повністю знищена внаслідок вибуху.

Про це Суспільне Харків розказала реставраторка кераміки та скла Світлана Єханова.

Скульптура втрачена. Це сумно

"З 9 скульптур одна зруйнована майже повністю. У 2013 році я була на горі, була здивована, яка велика та цікава ця кам'яна баба, але ми побачили зараз лише нижній подіум і купку камінців. Ці скульптури зроблені з піщаника, коли влучає снаряд, пісок розсипається. Я думаю, що багато фрагментів були знищені, розсипалися у пісок. Скульптура втрачена. Це сумно, бо вона відрізнялася від інших", — розказала реставраторка.

Пошкоджена вибухом половецька баба в Ізюмі. Вересень 2022 року. Фото: t.me/otkachenkokyiv

Зібрати пошкоджену половецьку бабу вже не зможуть.

"Дві скульптури, що були поруч зі зруйнованою, постраждали найбільше. В однієї немає кисті, вона відбита. Такі вибоїни, що пішли тріщини. Дві не мають пошкоджень зовсім, інші мають осколкові "поранення" — вибоїни, відколи", — розказала Світлана Єханова.

За її словами, наразі половецьких баб законсервували на зиму, а зруйновану забрали.

"Ми просочили їх особливим полімерним розчином, тріщини склеєні, ці процеси вже не підуть далі. З часом ці відколи потемніють — зараз вони світлого кольору", — сказала реставраторка.

Що відомо

  • Під час окупації росіяни пошкодили комплекс половецьких баб, що розміщувався на горі Кременець в Ізюмі.