Два будинки у чугуївському мікрорайоні "Авіатор" залишаться на зиму без опалення.
Це п'ятиповерхівки, які потрапили під обстріл у перші дні повномасштабної війни, розповів заступник начальника Чугуївської міської військової адміністрації Костянтин Бармін.
"Будинки будуть законсервовані на зимовий період від вандалізму, електрика та комунікації відключені задля заходів безпеки. На сьогодні у цих будинках проживає шість сімей, яким на зиму надано альтернативне місце проживання в дитсадку з усіма умовами для комфортного проживання", — відповів на запит Суспільне Харків Костянтин Бармін.
Анатолій і Параскевія мешкали на п'ятому поверсі одного з обстріляних будинків. Тепер винаймають житло у сусідньому. Днями повернулися до своєї квартири по теплий одяг та обігрівач.
"Приїжджають, ходять, дивляться, фотографують. Там, за рогом, де яма, куди снаряд ударив, усе це роблять, дивляться. Ну що, треба починати вже робити, міська голова казала. І три місяці — нікого", — говорить Анатолій.
Під російський обстріл цей та сусідні будинки потрапили з першого дня війни. Від тимчасового житла в дитсадку, яке пропонувала міська влада, пенсіонери відмовилися, говорить Параскевія: "Там буде опалення, там бойлер, гаряча вода, туалет. Але вісім людей у кімнаті — це для нас багато".
У Тетяни Ільїної із сусіднього під’їзду від обстрілів тричі виносило двері на балконі. Жінка їх збирала і прикручувала на місце шурупами.
"В одну маленьку кімнату перейдемо, щоб тепліше було жити. Хоч би світло не відімкнули. А переїжджати… Садок запропонували, але там вісім ліжок, а запропонували багатьом людям", — говорить Тетяна.
За словами Барміна, для переселенців у дитсадку облаштували 14 місць. Скільки з них нині вільні, посадовець не відповів.
Читайте також
"ДроваЄ": чи має попит державний інтернет-магазин дров на Харківщині
Заготівля дров та безпека: як до холодів готуються у громадах Харківщини