"Дистанційка — не канікули": як ефективно вчитися онлайн — поради харків'янки, яка набрала 600 балів на НМТ

. Юлія Свириденко. Колаж: Суспільне Харків

Навчальний рік у Харкові та області розпочався у дистанційному форматі 1 вересня.

Як ефективно вчитися онлайн, Суспільне розпитало у випускниці Юлії Свириденко, яка на цьогорічному мультипредметному тестуванні набрала максимальні 600 балів.

"Головне — наполегливість і увага"

Юлія Свириденко — одна з 30 людей у Харківській області, які склали національне мультипредметне тестування на 600 балів, отримавши 200 балів з української мови, історії України та математики.

"Писала тест півтори години. Більшість завдань, що зустрілися, були на сайті zno.osvita.ua, тож нічого складного не було, якщо готуватися. Особисто для мене найлегшим було скласти історію, бо дуже наполегливо готувалася. Щоб не пропустити жодного нюансу, все пропрацювала, вивчила, зрозуміла, тож сам тест було писати нетяжко, складніше було готуватися", — розповіла випускниця.

Дівчина вважає, що ЗНО торішнім випускникам складати було складніше.

"Безсумнівно, цього року екзамени скласти на високий бал було значно простіше, ніж у минулих роках: не потрібно надприродних здібностей, головне — наполегливість і увага. Такий тип тестування не перевіряв здатність учня глибоко мислити, виявляти більшу компетентність і вищі рівні знання з конкретних предметів, але з іншого боку, дав можливість випускникам, які не готувалися, наприклад, до історії, за короткий час вивчити необхідне. Окрім того, фактор впливу війни на психологічний стан людини, від якого залежать її здібності та взагалі можливість щось робити, також є дуже важливим. Тож, дійсно, з цього боку, спрощення тестування мало сенс", — розмірковує Юлія.

Дивіться також: "Дистанційка" під час війни: реакція батьків та коментар обласного департаменту освіти

"Не засідайте "у барлозі"

Юлія застала "дистанційку" під час COVID-19, потім вчилася онлайн через війну. Каже, бути успішним у навчанні можливо і під час дистанційного формату освіти.

"Школярам, які навчатимуться онлайн, раджу відповідально ставитися до дистанційного навчання, не думаючи, що воно — продовження канікул. Обирайте те, що вам до душі, вивчайте, насолоджуйтеся процесом, спробуйте планувати час, розставляючи пріоритети", — говорить Юлія Свириденко.

Окрім підручників та уроків, дівчина радить не відмовлятися від спілкування з однолітками.

"Не забувайте відпочивати, а особливо, якщо є можливість, гуляти та спілкуватися з друзями. Під час онлайн-навчання важливо не засідати "у барлозі", адже так і в апатію можна впасти, особливо за обставин, які нас оточують", — каже Свириденко.

Читайте також: Вальс на руїнах: у знищеній 134-й школі Харкова виконали випускний танець

Юля згадує свій досвід прощання зі школою — клас дівчини не відмовився від символічного випускного.

"Дуже шкода, що на наше покоління випав такий "чорний" час, але намагаємося навіть за таких обставин не просто виживати та існувати, а насолоджуватися юністю. На останній дзвоник зібрали тих, хто був у Харкові, привітали вчительку, погуляли з випускними стрічками в центрі та у парку "Стрілка", поїли піци — відчувалося постапокаліптично, але нас навіть люди на вулицях вітали з випуском", — згадує Юлія.

Навчатися далі харків'янка прагне у КНУ імені Тараса Шевченка, хоче бути перекладачкою.

"Мені дуже подобається англійська та вивчення мов, літератури, мистецтва. Люблю працювати з людьми та текстами, окрім того, вважаю, що перекладацька робота буде все актуальнішою в Україні, адже створюються нові міжнародні зв'язки", — каже Юлія Свириденко.

Що відомо

  • За кількістю максимальних балів на НМТ Харківщина зайняла третє місце серед областей України: у регіоні тест на 200 балів написали 684 рази.
  • В області пошкоджені або частково зруйновані 210 шкіл, понад сотня — у Харкові. Знищена вщент 21 школа в області та чотири школи у місті. Лише у Салтівському районі Харкова внаслідок ворожих обстрілів різною мірою зруйновано понад 70% навчальних закладів, повідомили у мерії 29 серпня.
  • За даними на 1 вересня, у Харківській області відомо про 203 дітей, які постраждали внаслідок війни, повідомили в Офісі генпрокурора.

Читайте також

Готувалися попри обстріли: харківські школярі розказали, як склали на "відмінно" національний тест

"Є ганебні вчинки деяких вчителів в окупації": на Харківщині готуються до дистанційного навчання з 1 вересня