Американський волонтер привіз до Харкова 22 тонни продуктів

. Американський волонтер Стівен Мур. Фото: колаж Суспільного Харків

Американець Стівен Мур привіз до Харкова 22 тонни продуктів. До України іноземець приїжджає кілька років поспіль і від початку повномасштабного вторгнення Росії допомагає постраждалим від війни.

Спочатку Мур займався волонтерством на Київщині, нині вперше приїхав до Харкова, розповів чоловік Суспільному.

"Я приїхав до України, бо я вже був тут і маю друзів у Києві, Львові, Харкові. Коли Росія атакувала Україну, мої друзі потребували допомоги, вони не знали, що робити", — пояснює Стівен.

За словами Мура, раніше він був у Іраку з цивільною місією. Після вторгнення РФ в Україну відчув, що має знання, щоб допомогти.

"Я ніколи раніше не був у Харкові, але це круте місто. Тут гарні люди і вони об'єднані, тут 20 кілометрів до лінії фронту і про це треба пам'ятати щодня. Це для мене задача і мотивація: допомогти людям в Україні", — говорить Стівен.

Американський волонтер Стівен Мур. Фото: Суспільне Харків

За його словами, українці потребують ліків та продуктів.

"Я намагаюся надати ліки до медзакладів біля лінії фронту, я даю їжу тим, хто її потребує. Я хочу допомогти людям, я намагаюсь зберегти життя українцям", — пояснює волонтер.

Гроші на закупівлю харчів Мур збирає серед громадських організацій та релігійних спільнот Америки. Їжу розподіляють харківські волонтери.

"Ми її розвозимо адресно, для людей, які не можуть попіклуватися про себе або взагалі не виходять з дому і залишилися без піклувальників. Також розвозимо у щойно деокуповані міста та села", — говорить волонтерка організації "Switch" Маргарита.

За словами Мура, в Україні він рятує життя.

"Це круте відчуття: я люблю Україну. Для мене це час бути частиною історії і я розумію, що я один із фундаторів перемоги України. Для мене як для американця свобода дуже важлива. Тож, бути в Україні і допомагати українцям — це частина чогось великого", — каже волонтер.

Читайте також

Харків'янин прихистив черепах з кабінету біології школи, яку РФ зруйнувала ракетою

Волонтери дістали вівчарку, яка після ракетного удару у Харкові провалилася у льох

"Поранених багато, потреби зросли": інтерв'ю з харківською волонтеркою Яриною Чаговець