Перше тренування з баскетболу в умовах війни провели у Харкові. Його влаштували тренери-волонтери, які започаткували проєкт "Здорова нація". Протягом літа професійні спортсмени проводитимуть безкоштовні заняття баскетболом та волейболом для дітей у чотирьох містах України.
15-річний Ярослав Алексєєв вперше за 3 місяці прийшов на тренування у спортивну залу. Каже, скучив за баскетболом.
"Звісно, на майданчики виходив, у парках грав. Просто покидати м'ячик. А тут і розминка, і кидки, і обіграш. Таке серйозне тренування вперше за три місяці, виходить. Розминка. Перші 20 хвилин тренування: я дихав, відчув, що не тренувався нічого. А психологічно… Навіть не знаю. Ну, звісно, хочеться грати ще краще, ніж раніше", — розповідає Ярослав.
"Тренування безкоштовні. З чудовим інвентарем, тренерами. У місці, яке нам надали — воно обладнане бомбосховищем. Вважаємо, що найважливішою є адаптація дітей до тієї обстановки, що в нас є. Вони почувають себе щасливими, вони у своєму середовищі", — розповідає співзасновник проєкту "Здорова нація" Андрій Тихонов.
Тренування розраховані і для дітей, які давно займаються спортом, і для початківців, розповідає тренерка Світлана Полянська. Перше заняття відвідали 49 хлопців та дівчат.
"У нас на кожному тренуванні два, а то й три тренери. Ми ділитимемо дітей за їхньою підготовкою. Нам, тренерам, насамперед доведеться працювати психологічно з ними. Тому що багато хто пережив евакуації, бомбардування, підвали, обстріли. Це все не дуже добре позначатиметься на психологічному стані дитини. Тому ми як тренери насамперед працюватимемо над цим, а потім вже будуть якісь результати у плані баскетболу", — говорить тренерка харківської ДЮСШ №7 Світлана Полянська.
Крім Харкова, безкоштовні заняття проводитимуть у Кременчуці, Полтаві та Львові. Долучитися до тренувань можуть усі охочі віком від 6 до 15 років.
Читайте також
Український солдат повертається з війни: харківська школярка прикрасила укриття
Як у знищеній 134-й школі Харкова відзначили випускний
За час війни на Харківщині 60 дітей залишилися без батьківського піклування