Перейти до основного змісту

За час війни на Харківщині 60 дітей залишилися без батьківського піклування

. Суспільне Харків

Трьох дітей тимчасово прийняли до себе родини з Харківщини, які залишили заявку у проєкті "Дитина не сама" від дитячого фонду ООН, що передбачає опіку для тих, хто втратив батьків під час війни.

У проєкті на Харківщині загалом зареєструвались 40 родин, розповіла Суспільному начальниця обласної служби у справах дітей Ольга Шевченко.

За її словами, за період повномасштабного вторгнення російських військових в Україну без батьків або без батьківського піклування на Харківщині залишились шістдесят дітей. Це дані з підконтрольних територій області. Долею майже півсотні дітей опікуються найближчі родичі чи знайомі. Шістьох дітей віддали у родини патронатних вихователів.

Харків’янка Ганна Островська разом з чоловіком долучились до проєкту, пройшли навчання та прийняли до себе хлопчика з Куп’янська.

Ганна Островська. Фото: Суспільне Харків

11-річний Дмитро навчався у Куп'янській школі-інтернаті. У лютому потрапив до харківської лікарні з підозрою на коронавірус. З початком боїв навколо міста змінив кілька медзакладів. Коли дитину виписали, забирати його було нікому, каже Ганна. Вона почала шукати його рідних.

Фото: Facebook

"Я приєдналася до групи у Facebook "Правдивий Куп’янськ". Зробила там оголошення щодо Діми. Виклала фото і мінімальну інформацію — ім’я, по батькові, дата народження. Повідомила те, що він тимчасово у нашій родині, і ми шукаємо рідних. Мені відповіла вчителька, повідомила, що на початку війни мамі Діми неодноразово повідомляли, що дитину треба забрати з лікарні. На той час Куп’янськ ще не був окупований, але мама, посилаючись на безгрошів’я, відмовилась забрати Діму", — розказала Ганна.

Опікуватися Дмитром родина буде до завершення воєнного стану в країні. Потім, говорить Ганна, за правилами дитину необхідно повернути до родини, якщо знайдуть рідних, або віддати до державної установи. Ввечері 8 червня Ганна повідомила у соцмережі, що їй вдалося поговорити з мамою Дмитра, й сподівається, що скоро хлопчик побачить маму.

Що відомо

  • З березня в Україні запрацював чат-бот "Дитина не сама" для допомоги дітям в умовах війни. Чат-ботом можуть скористатися охочі прихистити дитину у своїй сім'ї, люди, які загубили дитину чи які бачать самотню дитину.

Топ дня

Вибір редакції