У Харкові відкриється перша в Україні літрезиденція для дитячих письменників

.

Перша в Україні літературна резиденція для дитячих письменників відкриється у харківському будинку "Слово" 27 червня.

Першим у резиденції поселиться дитячий письменник Сашко Дерманський, повідомили у харківському Літмузеї. Він мешкатиме у будинку "Слово" з 27 червня до 18 липня та працюватиме над створенням дитячої книги про їжачка Тю.

"Те, що жити доведеться в славно-сумнозвісному будинку "Слово", без сумніву додає всій цій історії особливого шарму й відповідальності. Сподіваюся, вдасться написати задуману повість плюс зустрітися/розвіртуалитися з людьми, причетними до моїх книжок", — цитує Дерманського Літмузей.

Письменник зустрінеться з дітьми та батьками в Літмузеї. Також планує поїздки у місто Валки, селища Високий та Сковородинівка разом з письменником Сергієм Жаданом.

"Для нас це важливо, оскільки мова йде про взаємодію з дітьми — аудиторією найбільш чесною і вимогливою. Це робота на майбутнє, це цікаво й щоразу несподівано", – говорить Жадан.

Дитяча резиденція прийматиме письменників до 13 вересня. Після Сашка Дерманського Літмузей чекатиме на Івана Андрусяка та Дару Корній.

Іван Андрусяк працюватиме над другою частиною історично-пригодницького роману для дітей "Сірка на порох", а Дара Корній — над книгою "Птахи", четвертою частиною із циклу про чарівних істот української міфології.

Що відомо

  • Будинок "Слово" — житлова шестиповерхівка на вулиці Культури, 9. Побудована наприкінці 1920-х років кооперативом літераторів. Будівля спроєктована Михайлом Дашкевичем та має в плані символічну форму літери "С". З 1933 по 1938 рр. з будинку репресували понад 70 мешканців-літераторів з 60 квартир. Одинадцять із них розстріляли в урочищі Сандармох. Цей період в історії української літератури назвали "Розстріляним відродженням".
  • У 2020 році Харківська Літрезиденція отримала в користування квартиру в історичному будинку "Слово"

Читайте також

На шляху до реконструкції: харківський Літмузей за добу зібрав 25 тисяч грн спільнокоштом