Коронавірус був супутнім: що відомо про смерть дитини з COVID на Харківщині

. Суспільне Харків

У 11-річного хлопчика з Нововодолазької громади, померлого у дитячій інфекційній лікарні 26 березня, переважали симптоми герпетичної інфекції. Коронавірус був супутнім захворюванням.

Про це на брифінгу 29 березня сказав радник голови Харківської облдержадміністрації Олександр Галацан.

За його словами, спочатку дитина лікувалася вдома.

"Лікували його лікарі, сімейні лікарі, з приводу герпетичної інфекції, яка, на жаль вразила оболонки головного мозку. Він потрапив до обласної інфекційної клінічної лікарні з діагнозом "герпетичний менінгоенцефаліт". Це дуже важка форма захворювання як така, з дуже неблагополучним прогнозом", — сказав Галацан.

"При обстеженні в обласній дитячій інфекційній лікарні встановлено, що у нього як супутня патологія, виявився коронавірус, але переважала симптоматика саме основного захворювання, про яке я сказав, тобто герпетичний менінгоенцефаліт. На жаль, дитина 26 березня померла", — додав він.

"Реанімаційні заходи ніякого успіху не принесли", — сказав Галацан.

Cімейна лікарка з Нововодолажчини відмовилася коментувати ситуацію, повідомляє кореспондент Суспільного. Сказала тільки, що у хлопчика день була невисока температура, стан погіршився через день, тоді викликали швидку.

На питання, чи вчасно і кваліфіковано пацієнту надали допомогу, радник голови ОДА відповів: "Обов'язково потрібно відновити роботу клініко-експертних комісій, які мають і повинні так робити у випадку кожної смерті кожного пацієнта: мають визначити, проаналізувати, вивчити його шлях, дорожню карту пацієнта, чи були зроблені помилки, чи вірно додержувались протоколів, які були ускладнення, які довели до того чи іншого фіналу".

Хлопчика поховали 29 березня у селі Ватутіне.

Що відомо

  • Смерть 11-річного хлопчика з села Ватутіне Нововодолазької громади буде відображена у статистиці COVID-19 Харківської області, повідомили у лабцентрі. Летальних випадків серед дітей з підтвердженим COVID-19 на Харківщині досі не було.