Результати першої премії "Генерація Ніка" оголосили у день народження загиблої від російського удару мисткині Вероніки Кожушко — 19 травня.
Лілія Поливода стала лауреаткою премії "Генерація Ніка" в категорії "література", Софія Фадєєва — в категорії "живопис", повідомляє кореспондент Суспільного.
Спеціальну відзнаку премії "Генерація Ніка" від студії Aza Nizi Maza отримала художниця Софія Сизоненко.
"Я знала про смерть Ніки Кожушко, і коли дізналась про премію з новин, зрозуміла, що потрібно подаватися. Премія має назву "Генерація Ніка" — про покоління молодих митців, які ростуть і творять в умовах воєнного часу. Я розумію, що вірш, який зараз лежить в моїх нотатках може бути ніколи не дописаний, тому що я не знаю, що станеться завтра, сьогодні вночі. І тому, ця премія — про нас, про тих, хто не знає, скільки їм ще творити. І потрібно все встигнути закінчити зараз. Я намагаюся говорити про людські почуття, про те, що відчуваю сама, бачу в очах інших. Я роблю первинний зріз моменту. Я намагаюся фотографувати словами моменти, які я переживаю", — розповіла лауреатка премії в категорії "література" Лілія Полівода.
"Мене розчулило усе, що було перед цим, і в цілому життєпис Ніки, і сама Ніка, якщо чесно, вона мені дуже близька, і її історія дуже близька. Мені було важко утриматися під час заходу, наверталися сльози на очі. Я була трохи глуха, коли мене викликали на сцену, і зовсім розгублена. Це визнання, дуже цінне для мене, і те, що це визнання відбулося на заході присвяченому Ніці — неоціненно. Я надіслала декілька робіт, бо митця можна розкрити й повністю побачити лише коли він декілька робіт покаже, бо вони різні", — зазначила Софія Фадєєва, яка стала лауреаткою в категорії "живопис".
Батько загиблої мисткині Ігор Кожушко зазначив, що роботи для конкурсу надсилала молодь з усієї України та ті, хто наразі перебуває за кордоном.
Мене переповнюють емоції, кажуть: "Чоловіки не плачуть". Плачуть, коли хоронять своїх дітей. Це ідея Тетяни Пилипчук з літературного музею, вона запропонувала зробити цю премію, я її підтримав, тому що, я розумію, як дорослий чоловік, що моя донька завжди залишиться зі мною, я про неї буду памʼятати, а пройде деякий час і люди про неї забудуть. Тому, я вирішив підтримати цю ініціативу. І я тепер знаю, що кожен рік, 19 травня, про неї будуть всі памʼятати, і згадувати.
За словами Ігоря Кожушка, лауреатки отримали премію у розмірі 40 тисяч гривень, дипломи та медалі.
"Усе зроблено у стилістиці художників. Ніка дуже багато малювала, то медаль буде у скетчбуці", — додав батько загиблої мисткині.
Премію "Генерація Ніка" планують вручати щороку, її створили, щоб підтримати молодих митців, розповіла директорка Харківського літературного музею Тетяна Пилипчук.
Премії важлива, бо для на нас важливо пам'ятати те, що для нас є справжнім. Діти, які дорослішають під час війни, вони варті того, щоб їх відзначали преміями. Для підлітків зазвичай засновують конкурси, тому що, конкурси — про змагання, а премії — визнання. Мені здається, що ми живемо в такій ситуації, коли вартує визнання те, що ці діти залишаються тут, хочуть творити українське мистецтво і бути українцями.
Що відомо про Софію Фадєєву
17-річна Софія Фадєєва — з Донецька. Малювати дівчина починала ще у рідному місті, але у 2014 році її родина була вимушена переїхати до Києва, де підлітка продовжила займатися мистецтвом. Софія стала однією з чотирьох номінанток премії "Генерація Ніка".
Що відомо про Лілію Поливоду
16-річна поетка Лілія Поливода родом з Сум. Вона пише вірші під псевдонімом "Лілія Вінграновська". Свої перші твори написала у 12 років, а нині — готується до вступу в університет, щоб поглиблювати свої знання в українській літературі. Лілія стала однією з чотирьох номінанток премії "Генерація Ніка".
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, WhatsApp, Facebook, Viber, Instagram, Youtube