15 травня відзначається Всесвітній день вишиванки. Суспільне запитало жителів міста про історії вишиванок, що вони одягнули в цей день.
Далі — пряма мова.
Юлія Загоруйко. Суспільне Харків
Свято вишиванки для нашої родини дуже важливе. Я неодмінно дітей привчаю, щоб вони підтримували нашу культуру. Моя вишиванка ручної роботи, але купувала я її, коли виїжджала з Харкова на початку вторгнення до Івано-Франківська
Ольга Соколик. Суспільне Харків
Ця вишиванка належить до Заходу України, її купили десь років 15 тому, родиною їздили на Сорочинський ярмарок. Майстриня, яка продавала її, казала, що тут закодовані символи й обереги, які мають допомагати у житті.
Костянтин. Суспільне Харків
Дубове листя на моїй вишиванці символізує мужність у чоловіків, мудрість, стабільність і міцне коріння наших хлопців, наших козаків.
Катерина Рева. Суспільне Харків
Цю вишиванку вишили мої знайомі. Тут показується калина, яка означає добробут, щастя, довголіття. У мене різні вишиванки, але ця вишиванка тільки на це свято в мене і на день перемоги буде. Вишиванку ношу постійно: на день народження, на Великдень.
Ганна Шовкова. Суспільне Харків
Історія моєї вишиванки — це історія Полтавщини, бо саме на Полтавщині вони були виткані не хрестиком, а саме гладдю. Ця вишиванка була куплена в Полтаві, значить. Вишиванка — код нації, код нашої символіки.
Галина Потапова. Суспільне Харків
Я народилася на Рівненщині, зараз у Харкові, але ми змалку носили вишиванки. Це національне вбрання, ми його бережемо. У нас у всіх є вона. Ця вишиванка у мене три роки, купила її на базарі, і одягаю її на Великдень, День вишиванки.
Галина Куц. Суспільне Харків
У мене багато вишиванок, але у цей рік я захотіла, щось сонячне. Має бути чудовий настрій, ми маємо надихати один одного, у нашому прифронтовому місті.
"Коли планували День вишиванки від "Просвіти", вирішили, що треба уподібнитися до слобідської вишивки, бо вона відрізняється від усієї України. В усій Україні вишивка геометрична, а слобідська вишивка — це рослинний орнамент та асиметрія. Це інколи квіточка висунулася, подивилася, що немає орди, а потім тихенько стелеться далі", — розповідає співорганізаторка вишиванкової ходи Галина Куц.
Віра Зубенко (праворуч). Суспільне Харків
Я сама з Полтавської області, у нас завжди були вишиті рушники, вишивали мама, бабуся, сестра, це наша традиція. На цій вишиванці — колоски й волошки. Колоски — це хліб, а волошки — небо. Це символізує наш прапор жовто-блакитний.
Валерій Солдатенко. Суспільне Харків
Все життя було ніколи, то діти, то будівництво хати, і коли я пішов на пенсію, ми зібралися з хлопцями й поїхали у Карпати. Походили по горах, подивились те, що люди вміють робити, і там я вже вибрав першу свою чудову вишиванку.
Раїна Шутько. Суспільне Харків
Моя вишиванка зі Заходу України, не можу сказати точно, але від майстрині, яка в інтернеті мені трапилася, і мені сподобалося. Мені захотілося у цей час, коли так важко, не яскравих кольорів, а саме такого стриманого під настрій.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, WhatsApp, Facebook, Viber, Instagram, Youtube