Піаніно встановили на станції метро "Ярослава Мудрого". Це частина проєкту "Артпіаніно" у рамках фестивалю Kharkiv Music Fest у Харкові.
Піаніно розмалювала художниця Ірина Водолаз.
"В основі композиції закладено традиційний український символ дерева життя, який починається знизу піаніно і починає проростати по всьому піаніно. Центральний елемент — це у нас хризантема, яка символізує і відновлення, і чистоту, а також і жалобу", — розповіла Суспільному художниця.
Я вирішила його зобразити, тому що у нас відродження відбувається через такі доволі важкі для України й українців події. Також тут зображена півонія з цієї сторони, де ви бачите логотип Kharkiv Music Fest. З лівого боку ще у нас є лілія, і ці квітки в українській символіці також символізують відновлення, відродження, родючість.
"Ірина працює на перетині сучасного мистецтва, культурної спадщини та соціальної дії. Очолює артцентр «Худпром Арт» при Харківській державній академії дизайну і мистецтв, де розвиває публічні та освітні ініціативи, що підтримують мистецьку спільноту, — сказано в пресрелізі від фестивалю.
На інструменті можуть грати усі охочі.
У Харкові встановлять ще два піаніно
Комунікаційниця Kharkiv Music Fest Ірина Петрушенко розповіла Суспільному, що в у 2025 році загалом у рамках фестивалю встановлять три піаніно Інші два інструменти будуть розміщені у безпечних локаціях: в театрально-концертному центрі та в івент-просторі EVOLUTION business park.
"Там будуть проводитись концерти, гратимуть діти, які навчаються у музичних школах. Це будуть дітки, які хочуть трошки мати нагоди виступити, пограти не тільки вдома, або на уроках", — каже Ірина Петрушенко.
У рамках фестивалю у минулі раки у Харкові встановлювали щонайменше 10 піаніно, але в сьогоднішніх умовах їх не можна розміщати на вулиці, щоб не спровокувати скупчення людей, тому їх буде лише три і в безпечних місцях, пояснила Ірина.
"Ці піаніно ми беремо не просто так: нам люди пишуть, кажуть: «Слухайте, у мене є інструмент, я хочу, щоб воно не просто було десь на смітнику, а я хочу, щоб було якесь продовження його життя». Ми цей інструмент забираємо за свої кошти, доводимо до ладу, налаштовуємо і вже тоді передаємо художникам, які розмальовують, працюють з ним", — розповіла Ірина Петрушенко.
За її словами, у 2024 році фестиваль передав інструменти у будинок для літніх людей, у відділення для хворих дітей.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, WhatsApp, Facebook, Viber, Instagram, Youtube