9 квітня в Івано-Франківську попрощаються з поетом, художником та військовослужбовцем 128 окремої гірсько-штурмової бригади Геннадієм Гаврилівим на позивний Ґеник. Боєць помер 3 квітня 2025 року від поранення, отриманого на фронті.
Про це у коментарі Суспільному розповів його друг Нікіта Тітов.
Геннадій Гаврилів народився 14 листопада 1986 року. Жив у Франківську. Чоловік займався графікою та музикою, писав поезію, а також допомагав створювати мистецькі інсталяції.
За словами Нікіти Тітова, вони з Геннадієм познайомилися влітку 2022 року.
"Ґеник для мене — поєднання всього, що не могло б у цьому світі поєднуватися, аби не ця клята війна. Людина-нерв і людина-воїн. Людина, яка не могла знайти себе, і чоловік, на якого можна було покластися", — розповів Нікіта Тітов.
У серпні того ж року Геннадій мобілізувався до війська. Після навчання служив кухарем в одній з аеромобільних бригад, згодом потрапив у бойовий підрозділ як навідник. У 2023 році боєць отримав поранення у Бахмуті.
Восени 2024 року чоловік повернувся на фронт. Він служив стрільцем у 128 окремій гірсько-штурмовій бригаді. Паралельно зі службою писав вірші та публікував їх на своїй Facebook-сторінці.
У березні 2025 року Геннадій Гаврилів отримав уламково-вогнепальні поранення. Воїн помер 3 квітня в одному зі шпиталів Києва. У нього залишилися батьки, сестра та неповнолітній син.
"Він поєднав в собі багато, пережив так само, особливо за останні роки. Він відвоював своє право стати людиною, про яку ніхто не скаже поганого. Але дуже боляче розуміти ціну, яку він сплатив, і дуже складно усвідомити та звикнутися з думкою, що він буде жити тепер поруч тільки в спогадах — світлих і добрих, іноді болючих, але спогадах. Дякую, друже, за те, яким ти був, і яким ти для мене лишаєшся", — розповів Нікіта Тітов.
Прощання з полеглим розпочнеться 9 квітня о 13:00 в Будинку смутку, що на вулиці Ребета, 3 в Івано-Франківську. Цього ж дня Геннадія Гавриліва поховають на Алеї героїв у селі Чукалівка, повідомили на Facebook-сторінці комунального підприємства "Міська ритуальна служба".
Спогадами про митця поділилися у соцмережах його друзі та близькі.
"Світ втратив справжнього поета. Втратив і знайшов. Ґеник буде жити вічно у своїх віршах..." — написала у Facebook його подруга Іванна Погребенник.
Франківський реставратор Валерій Твердохліб повідомив, що Геннадій допомагав йому створювати в Івано-Франківському краєзнавчому музеї інсталяцію "Крила", присвячену Роману Ратушному.
"Я не знав його добре. Але часто Бог дарує тобі на шляху гарних, світлих людей. Всі люди, що мене оточують, — прекрасні. І я їх всіх люблю попри недоліки. Ґеник був з таких. З перших моментів я побачив простоту і скромність цього хлопця, який чемно виконував все, що йому казали. Саме він трепетно та акуратно переплітав червоні нитки крові, які символізували живе, оголене тіло України. Я відчував, як кров через нитки пульсувала наживо. Потім ми нанизували паперових янголів, які акуратно вирізав Тітов, створюючи небесний простір, який підсилювали собою сині стіни нашої зали", — так описав зустріч з Геннадієм Гаврилівим франківський реставратор Валерій Твердохліб.
З його слів, 15 квітня в музеї відкриють виставковий проєкт "П'єта" з присвятою Геннадію Гавриліву.
Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube