Перейти до основного змісту

Разові виплати довгожителям Івано-Франківська: реальна допомога чи піар міського голови

. Суспільне Карпати

Близько шести тисяч довгожителів Івано-Франківської територіальної громади отримають разову матеріальну допомогу із міського бюджету. Про це Суспільному Карпати розповів директор міського департаменту соціальної політики Василь Семанюк.

Отримати гроші пенсіонери зможуть в кінці січня – на початку лютого.

Про те, що жителі Франківської громади отримають одноразову матеріальну допомогу, 19-го січня повідомив міський голова Руслан Марцінків.

Люди, старші за 75 років, які мають пенсію нижчу, аніж три тисячі гривень, отримають по 500 гривень допомоги. А жителі громади, старші за 90 років, отримають по 1 тисячі гривень, незалежно від розміру пенсії. Щоб отримати таку доплату пенсіонери мають звернутися в ЦНАП або департамент соцполітики.

Разові виплати довгожителям Івано-Франківська: реальна допомога чи піар міського голови. Суспільне Карпати

21-го січня таку заяву писала 79-річна франківка Стефанія Лиховід . Розповідає, що пенсія в неї мала, тому, каже, ці 500 гривень невелика, але потрібна допомога: "Воно не завадить. На комунальні. Квартира 60 метрів квадратних, і не стає на все".

Таку ж заяву на отримання допомоги написала і Софія Сем’янів. Їй 86 років, і вона отримає 500 гривень, а її 91-річна сестра – 1000: "Зараз з цією сумою підеш до магазину і вернешся… Але сама ідея, сама людська підтримка нас старих – дуже багато означає".

Разові виплати довгожителям Івано-Франківська: реальна допомога чи піар міського голови. Суспільне Карпати

Таких довгожителів в Франківській громаді близько шести тисяч, розповідає директор міського департаменту соцполітики Василь Семанюк. З них близько 250 - люди, яким понад 90 років. За його словами, для виплати цієї допомоги з бюджету потрібно близько трьох мільйонів гривень. Каже, що це витрати, які передбачає програма соціальної підтримки.

"Кошти є на ці цілі передбачені, понад 10 мільйонів. Тобто, на надання матеріальних допомог. Але якщо буде використано більше грошей, то є бюджетна комісія міської ради, є міська рада, яка засідає, яка може внести зміни в бюджет. І в разі, якщо буде потреба для виділення коштів тим чи іншим категоріям, то, звісно, ці рішення будуть переглядатися", - зазначає Василь Семанюк.

Доцент кафедри теоретичної і прикладної економіки Прикарпатського національного університету Сергій Васильченко каже, що не зважаючи на певні ризики, місто все ж може спрямувати три мільйони для виплат пенсіонерам.

"Враховуючи, що доходи бюджету у зв’язку із зростанням цін досягають майже трьох мільярдів гривень нашого місцевого бюджету, то це відносно невелика сума, яку можна сплатити", - каже Васильченко.

Аналітик громадської організації "Центр політичних студій" Михайло Джогола вважає, що допомагати пенсіонерам зараз дуже важливо. Однак, на думку аналітика, варто популяризувати інші соціальні програми, які передбачають матеріальну допомогу літнім людям. І поінформувати пенсіонерів про це, каже аналітик, варто листами, а не у соцмережі Facebook.

"Не подавати це таким чином, що є такий Руслан Марцінків, який так дбає про пенсіонерів, що аж дає їм по 500 гривень. Можливо, варто було взяти гроші з програми, яка оплачує його ефіри на різних телеканалах чи в ЗМІ, і виділити по півтори чи дві тисячі гривень, щоб люди принаймні могли на один місяць закрити комунальні послуги", - каже Джогола.

Топ дня
Вибір редакції