Перейти до основного змісту

"Я просто перестала боятися". Як служить військова з Франківщини Наталія на позивний Фенікс

Військова Наталія "Фенікс". Facebook/Івано-Франківський центр комплектування та соціальної підтримки

"Справжня сила в тому, щоб кожного разу підійматися і ставати сильнішою", — переконана 23-річна військова з Івано-Франківщини Наталія на позивний Фенікс. Вона є начальницею відділення логістики штабу 5 окремої важкої механізованої бригади оперативного командування "Захід". Також виконує повноваження позаштатної радниці комбрига з гендерної рівності.

Історію військовослужбовиці розповіли на Facebook-сторінці Івано-Франківського територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Наталія "Фенікс" — родом з Калуського району Івано-Франківської області. Обрати такий позивний їй запропонувала бойова подруга.

"Думаю, він точно відображає мій шлях. Як цей міфічний птах, я знаю, що після падіння завжди можна піднятися ще сильнішою. Насправді кожне випробування повинне робити нас витривалішими, а справжня сила — у здатності відроджуватися, йти вперед і боротися до кінця", — говорить військова.

На захист країни Наталія стала майже три роки тому — 10 травня 2022 року. До цього працювала старшою медичною сестрою інтенсивної терапії неврологічного відділення у військовому шпиталі. Чоловік Наталії також служить. Він — кадровий військовий.

До служби у війську Наталія працювала старшою медичною сестрою у військовому шпиталі. Facebook/Івано-Франківський центр комплектування та соціальної підтримки

"Я була старшою медичною сестрою. Понад два роки працювала з пораненими, допомагала їм відновлюватися, підтримувала морально. Я бачила силу духу українських воїнів, їхню незламність, і розуміла — боротьба триває не тільки на полі бою, а й у кожній палаті, де вони відвойовують своє життя, — пригадує "Фенікс". — Проте я відчувала, що можу зробити ще більше і піти на військову службу! Не скажу, що це рішення було простим. Але я просто перестала боятися".

Згодом жінка здобула офіцерське звання. Опісля за розподілом "Фенікс" приєдналася до 5 окремої важкої механізованої бригади (на той момент — 5 окрема танкова бригада). Служила на посаді заступниці командира роти з морально-психологічного забезпечення. Окрім медичної освіти, у Наталії є диплом психолога.

"Це була важлива місія — працювати безпосередньо з військовими, допомагати їм долати труднощі, мотивувати та підтримувати в найважчі моменти", — коментує цей період "Фенікс".

Військова — родом з Калуського району. Facebook/Івано-Франківський центр комплектування та соціальної підтримки

Згодом її призначили заступницею начальника штабу танкового батальйону. Офіцерка також пройшла військове навчання за кордоном.

У серпні 2024 року Наталія стала начальницею відділення логістики штабу бригади.

"Логістика — це серце армії. На цій посаді я відповідаю за облік озброєння та військової техніки, переміщення особового складу, евакуацію техніки та організацію залізничних перевезень. Чітке планування та координація всіх процесів дозволяють підрозділам ефективно діяти в умовах бойових дій. Це — величезна відповідальність, але я звикла до викликів і завжди шукаю рішення, навіть у найскладніших ситуаціях", — говорить військова.

Окрім основних обов’язків, лейтенант Наталія виконує ще й позаштатну роль радниці командира бригади з гендерної рівності. На питання: чи просто військовослужбовицям в армійських колективах, відповідає так: "Чесно кажучи, я особисто ніяких проблем не відчуваю. Військову службу сприймаю як черговий виклик долі. І з чоловіками мені працювати доволі легко. Хоча, звичайно, дехто з жінок може висловити певні застереження, просто в нашій бригаді гендерна рівність забезпечена для всіх. Для мене ж головне в армії, щоб тут мені ніхто не заважав бути сильною!"

Чоловік Наталії — кадровий військовий. Facebook/Івано-Франківський центр комплектування та соціальної підтримки

Вдома, на Івано-Франківщині, Наталію чекають матір, батько й старший брат. Чоловік-військовий — в армії. Проте подружжя вже планує, як назве майбутніх дітей.

"Якщо буде дівчинка, то назвемо Вікторією. А якщо син, то право вибору імені дитини залишаємо за чоловіком Романом!" — зізнається "Фенікс".

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, WhatsApp, Instagram, TikTok та YouTube

Топ дня
Вибір редакції