Перейти до основного змісту

Треті роковини авіаудару: у Франківську вшанували пам'ять загиблих у бомбосховищі Маріупольського драмтеатру

Акція вшанування пам'яті загиблих у Маріупольському драмтеатрі. Івано-Франківськ, 16 березня 2025 року. Facebook/Франківський драмтеатр

16 березня в Івано-Франківську майже сотня людей зібралася на мирну акцію, аби вшанувати пам'ять загиблих в Маріупольському драмтеатрі у 2022 році. Тоді від російського авіаудару загинули приблизно 600 людей, щонайменше 400 — отримали поранення. Захід-спомин провели символічно на площі перед Франківським драмтеатром.

Про це повідомила кореспондентка Суспільного з місця події.

На мирну акцію прийшли маріупольці, франківці, зокрема, працівники театрів міста. Учасники заходу запалили лампадки, поставили іграшки поруч постера з Маріупольським драмтеатром та написали на асфальті "ДЕ ТИ".

Напис "Де ТИ" на площі перед драмтеатром у Франківську. Facebook/Франківський драмтеатр

Майже сотня людей зібралася задля вшанування загиблих у Маріупольському драмтеатрі. Суспільне Івано-Франківськ

Ці слова перегукуються з написом 2022 року. Тоді на площі перед драмтеатром у Маріуполі російською написали "ДЕТИ", щоб росіяни не бомбили цивільних. Проте це їх не зупинило, пригадує організаторка пам’ятного заходу, керівниця центру "Я — Маріуполь" в Івано-Франківську Ольга Крохмальова.

Ініціаторка події Ольга Крохмальова. Суспільне Івано-Франківськ

"Цей день є таким символічним для нас, тому сьогодні маріупольці збираються в різних містах для того, щоб віддати шану тим, хто постраждав. Орієнтовно тоді в бомбосховищі була понад тисяча людей. Зараз Маріуполь в окупації, а росіяни на тому місці приховують свої злочини", — каже Ольга Крохмальова.

Учасник акції запалює свічку. Івано-Франківськ, 16 березня. Суспільне Івано-Франківськ

Події того дня пам'ятає маріуполька Наталія Макарова. Будинок жінки розташований за кілометр від Маріупольського драмтеатру, тому вона чула у сховищі вибух та їдкий дим. Каже: не могла вийти на вулицю, бо її укриття російська бомба заблокувала раніше.

Учасники акції ділилися спогадами. Суспільне Івано-Франківськ

"Сильний вибух був. Я не розуміла, куди впала бомба. І тиша. Така приголомшлива для Маріуполя тиша, бо тихо не було ніколи. А потім — крики... Крики тих, хто там вижив. Я — лікарка, я знаю, що туди перевезли багато дітей з дитячих будинків, тому що там було найнадійніше бомбосховище. І дуже велика кількість дітей там загинула", — розповідає жінка.

Учасниця заходу Наталія Макарова. Суспільне Івано-Франківськ

Наталії Макаровій вдалося поспілкуватися з працівницею Маріупольського драмтеатру, яка вижила.

"Вона мені розповідала, як вибиралася з-під завалів по трупах дітей, як надавала допомогу пораненим. Ми не маємо права це забути — те, що сталося в Маріупольському драмтеатрі. Це — страшна подія. Ми маємо нагадувати людям", — говорить маріуполька.

Акція вшанування пам'яті загиблих у Маріупольському драмтеатрі. Івано-Франківськ, 16 березня 2025 року. Суспільне Івано-Франківськ

Під час заходу учасники вшанували загиблих хвилиною мовчання. Також очевидці розповідали про пережите у Маріуполі під час повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Акцію провели на площі перед Франківським драмтеатром. Суспільне Івано-Франківськ

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, WhatsApp, Instagram, TikTok та YouTube

Топ дня
Вибір редакції