Перейти до основного змісту

Повернули до повноцінного життя. Франківські кардіохірурги врятували серце жителю Донеччини

Кардіохірурги оперують жителя Донеччини, 7 березня 2025 року, Івано-Франківськ. Facebook/КНП "Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради"

В Івано-Франківську кардіохірурги центральної міської клінічної лікарні успішно прооперували 33-річного жителя Донецької області з рідкісною вродженою вадою серця. Завдяки мініінвазивній операції, яку проводили без розтину грудної клітини, лікарі зберегли пацієнту серцевий клапан та допомогли уникнути тривалої реабілітації.

Про це розповіли на Facebook-сторінці медзакладу.

Як ідеться у дописі, чоловіку діагностували серцеву хворобу в дитинстві. Лікарі припускали, що операція може не знадобитися, якщо стан стабілізується до 16 років.

"У дитинстві я відчував себе абсолютно здоровим, навіть займався спортом, хоча медики мені цього не рекомендували. Я жив без будь-якого дискомфорту чи обмежень. Але в 30 років почав відчувати сильну задишку при фізичних навантаженнях і навіть в побутових справах", — розповів пацієнт лікарям.

У серпні 2024 року, виїжджаючи з Донеччини та проходячи військово-лікарську комісію, чоловік дізнався, що потребує операції. Тоді йому діагностували рідкісну вроджену ваду серця — субаортальний стенозНаявність анатомічної перешкоди викиду крові з лівого шлуночка в аорту мембрани.

Кардіохірург міської клінічної лікарні Тарас Гудзенко розповідає, що подібні операції зазвичай проводять у дитячому віці. Однак цьому пацієнту запропонували провести протезування серцевого клапана лише після погіршення стану здоров'я. Така перспектива налякала пацієнта, оскільки він не хотів повного розрізу грудини та побоювався тривалого періоду реабілітації.

"Деякі лікарі, які не мають великого досвіду лікування пацієнтів із вродженими вадами серця, вважають, що така патологія аортального клапана потребує протезування. Але провівши детальну діагностику, ми виявили, що клапан у нашого пацієнта є цілком нормальний і не потребує протезування. Проблемною була тільки мембрана, яка заважала витоку крові з лівого шлуночка", — каже Тарас Гудзенко.

Жителя Донеччини прооперували 7 березня. Завдяки мініінвазивному методу пацієнт швидко відновився — вже через кілька днів почав ходити, а 12 березня його виписали з лікарні.

Кардіохірург Тарас Гудзенко каже, що такі операції мають низку переваг: менший біль, швидке загоєння, короткий період реабілітації та швидше повернення до звичного життя.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Топ дня
Вибір редакції