На Івано-Франківщині за рік (з лютого 2024 року) на 10% зросла кількість диких кабанів. Зважаючи на те, що тварини можуть переносити африканську чуму свиней, восени 2025 року їх планують відстрілювати, щоб відрегулювати чисельність.
Про це у коментарі Суспільному повідомив головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства Західного міжрегіонального управління лісового мисливського господарства Геннадій Мельничук.
"Цього року бачимо інформацію від Держпродспоживслужби, що у трьох районах області зафіксували три випадки африканської чуми свиней. Це захворювання людині не шкодить. М'ясо свійської тварини чи дикого кабана можна споживати після термічної обробки. Але 90-100% інфікованих тварин гинуть. Тому регулювання чисельності кабана є необхідним", — пояснює Геннадій Мельничук.
З його слів, від початку повномасштабного вторгнення РФ діє заборона на полювання. Тому регулювання чисельності копитних не відбувалося. Під час зимового обліку тварин лісники нарахували 2114 диких кабанів на території мисливських угідь області. У 2024 році у цей період зафіксували 1930.
"Зараз території великих агропідприємств, які мають свинокомплекси, обгороджені. Там встановлені спеціальні дезбар'єриДезбар'єри встановлюють для запобігання проникнення захворювань і небажаних чинників на вході у приміщення або при в’їзді на територію тваринницького комплексу, птахофабрики, зерносховища. Але тварини чують одне одного. Дикі кабани підходять до території свинокомплексів. Тому ми хочемо восени провести регулювання копитних, і передусім — дикого кабана", — розповідає Геннадій Мельничук.
Зі слів Геннадія Мельничука, поширення африканської чуми свиней становить економічну та біологічну загрозу країні.
"Ми розробили ліміти відстрілу, які, за погодженнями з ОВА і Міністерством екології, дають можливість в осінньо-зимовий період проводити регулювання. Це необхідно, оскільки тварини також хворіють і можуть створювати загрозу великих економічних збитків на рівні держави", — розповів Геннадій Мельничук.
Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, WhatsApp, Instagram, TikTok та YouTube