Перейти до основного змісту

У селі Стецева на Франківщині відкрили прихисток для літніх людей, евакуйованих з прифронтових областей

У селі Стецева на Івано-Франківщині відкрили прихисток для літніх людей із прифронтових областей України. Там поселили 30 евакуйованих жителів Донеччини, які мешкали в центрі соціальної адаптації людей з інвалідністю громадської організації "Океан добра", що в Дніпрі. Гроші на облаштування шелтеру надав благодійний фонд "Схід SOS". Харчування й медичний догляд за мешканцями фінансуватиме Снятинська міська рада.

Як облаштований прихисток та що кажуть його мешканці — у матеріалі Суспільного.

Лідію Волкову евакуювали із села Котлине Покровського району. Жінка каже: її домівка — зруйнована, а в селі не залишилося людей.

"Чоловік помер, син помер, онучка з дітками виїхала за кордон. А я залишилася одна і не ходжу. І воля-неволя, мені довелося виїжджати, бо доглядати за мною немає кому. У мене — перелом тазостегнового суглоба. Спасибі дівчатам, дуже добре ставляться. Я тут нагодована, покупана, в теплі, у добрі. Доглядають, як за малою дитиною", — каже Лідія Волкова.

Друга ліворуч — Лідія Волкова. Суспільне Івано-Франківськ/Роман Кочержук

Під час повномасштабного вторгнення Олександра Кириленко покинула хату в селі під Бахмутом та разом із сином переїхала до Костянтинівки. Однак, каже, через збільшення кількості обстрілів евакуювалася у Дніпро. Жінці — 88 років, самостійно пересуватися вона не може.

"Довкола стріляли й били. А ми на околиці були. Із соцзахисту приїхали й кажуть: "Ми будемо переїжджати в інше місто". І ця, що про мене піклується, каже: "Якщо припече, то і ми будемо їхати". А я ж одна залишилася. І довелося таки їхати", — говорить Олександра Кириленко.

88-річна Олександра Кириленко з Бахмутського району. Суспільне Івано-Франківськ/Роман Кочержук

У прихисток в селі Стецева на Франківщині поселили 30 евакуйованих жителів Донеччини, які мешкали в центрі соціальної адаптації людей з інвалідністю громадської організації "Океан добра" в Дніпрі. Десятеро з них самостійно не можуть ходити.

У шелтері для літніх людей в Стецевій прихистили 30 евакуйованих жителів Донеччини. Суспільне Івано-Франківськ/Роман Кочержук

На облаштування шелтеру 20 мільйонів гривень надав благодійний фонд "Схід SOS". Зі слів координатора напряму відбудови Євгена Голованевського, загалом фонд відремонтував чи устаткував 14 таких прихистків в Україні. З них — чотири на Прикарпатті: у Блюдниках, Лисці, Калуші й Снятині.

Коридор у шелтері для літніх людей в Стецевій. Суспільне Івано-Франківськ/Роман Кочержук

"На першому поверсі цієї будівлі вже функціонує центр для місцевих жителів. А другий поверх був непридатним для експлуатації. Ми його відновили. Всього наша організація евакуювала понад 80 тисяч осіб, з яких 8 тисяч — це якраз люди маломобільні, похилого віку. І приблизно половина з них не мають родин, не мають можливості адаптуватися самостійно на новому місці, якраз потребують таких установ", — говорить Євген Голованевський.

Десятеро жителів шелтеру для літніх людей в Стецевій не можуть самостійно ходити. Суспільне Івано-Франківськ/Роман Кочержук

Зі слів директорки територіального центру соціального обслуговування Снятинської міської ради Галини Дороніної, у прихистку є 11 житлових кімнат, їдальня, кухня, душові та вбиральні. Приміщення обладнали для потреб людей з інвалідністю.

У прихистку для літніх людей в Стецевій є 11 житлових кімнат. Суспільне Івано-Франківськ/Роман Кочержук

Ванна кімната у шелтері в Стецевій адаптована для потреб людей з інвалідністю. Суспільне Івано-Франківськ/Роман Кочержук

"Коли вони приїхали, сіли у нас на першому поверсі, кожен почав братися за телефон, дзвонити у Дніпро, звідки їх привезли. І кажуть: "Їдьте сюди, тут тихо, тут не стріляють, тут ніхто вас ображати не буде". Нам довелося всіх обстежити. Є хворі, які лежать, у когось — пластина в нозі, у когось після операції гіпс не знятий", — каже Галина Дороніна.

Харчування й медичний догляд за мешканцями шелтеру фінансуватиме Снятинська міська рада. Суспільне Івано-Франківськ/Роман Кочержук

Харчування й медичний догляд за мешканцями фінансуватиме Снятинська міська рада. Зі слів Галини Дороніної, на це з бюджету спрямували 6 мільйонів гривень.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, WhatsApp, Instagram, TikTok та YouTube

Топ дня
Вибір редакції