Перейти до основного змісту

"Всі готові бачити військових у нашій сфері". У Франківську провели кар’єрний день для ветеранів

В Івано-Франківську 12 лютого 2025 року організували кар’єрний день для ветеранів. Колишнім військовослужбовцям розповідали про працевлаштування і пропонували пройти швидкі співбесіди. Участь у заході взяли 50 ветеранів і 35 роботодавців.

Як відбувався кар'єрний день для ветеранів — у репортажі Суспільного.

Цей захід провела платформа з працевлаштування "Lobby X" разом з мережею "Veteran Hub", простором "Ветераницивільні Петрос" і платформою "Тепле місто".

"Ми бачимо тенденцію, що все більше працедавців хочуть приймати на роботу ветеранів. Мотивація — проста, багато робітничих спеціальностей, що вважаються "чоловічими". Працедавці, які мають такі вакансії, прагнуть "закривати" їх саме ветеранами, бо це їм дає певну стабільність і прогнозованість", — каже засновник платформи з працевлаштування Владислав Грезєв.

У заході для ветеранів взяли участь 35 працедавців. Суспільне Івано-Франківськ

З його слів, у заході зареєструвалися 35 працедавців, з них 80% є представниками бізнесу.

На захід прийшов ветеран Олег Ящук. Чоловік шукав роботу не тільки для себе, а й для побратимів.

"Хлопці закриваються після війни, нікуди не виходять, а буває випивка, нервові зриви. Тому для побратимів дуже важливо спілкуватися, виходити в люди, бачити таких самих, як вони. Не обов'язково має бути зарплата 100 тисяч, бо "ми звикли до великих грошей". Це все не так, це — міфи. Хлопці першочергово мають бути зайняті, мати роботу, натхнення чимось займатися, а не сидіти вдома і сходити з розуму", — говорить Олег Ящук.

Кар'єрний день в Івано-Франківську, 12 лютого 2025 року. Суспільне Івано-Франківськ

У пошуках роботи й Валентин Сурков. Він служив на строковій службі у 28 окремій механізованій бригаді. Навесні 2024 року звільнився зі служби. Тепер навчається на ІТ-фахівця.

"Працедавці готові навчати. Сказали, що для військових — безкоштовно. Це, звісно, тішить", — розповідає Валентин Сурков.

Ветеранам пропонували освоїти фах барбера, каже перукар Анатолій Косяк. З його слів, організація, в якій він працює, відчуває нестачу кадрів.

"Хочемо зацікавити ветеранів цією професією. Не важливо, який вік, які побажання, ми навчимо, в нас є школа. Професія — дуже спокійна, не важка фізично, ментально, спілкування з людьми, короткі діалоги, нові знайомства, друзі. Всі готові бачити військових у нашій сфері", — говорить Анатолій Косяк.

Ветеранам пропонували спробувати себе в ролі барбера. Івано-Франківськ, 12 лютого 2025 року. Суспільне Івано-Франківськ

У пошуку нових працівників й засновник компанії, яка займається інженерно-геодезичними роботами, Віталій Ковтун. Він каже: наразі у них четверо працівників служать у війську.

"Вважаю, що це є соціальною складовою — підтримувати людей, які захищали країну в складний час. Також серед них може бути багато людей, які зможуть підсилити нашу компанію. Я розумію, що тут готового фахівця буде важко знайти, але нам потрібна людина, яка вмотивована і хоче працювати. Ми розуміємо, що десь пів року нам доведеться її навчати. Це — курси, тренінги, відрядження. Але якщо людина має бажання, ми зможемо їй ці знання дати", — пояснює Віталій Ковтун.

Під час кар'єрного дня ветерани могли пройти "швидкі" співбесіди. Суспільне Івано-Франківськ

Роботодавцю потрібно підготуватися перед тим, як наймати на роботу ветеранів, вважає координатор ветеранських проєктів платформи "Тепле місто" Андрій Фармуга.

"Варто подумати про інклюзивність робочого місця, щоб воно було комфортне і взагалі досяжне. Багато хто почав тільки тепер про це задумуватися. З погляду ветерана важливо, щоб його сприймали", — говорить Андрій Фармуга.

Зі слів організатора кар’єрного дня Владислава Грезєва, Івано-Франківськ — це третє місто, де провели такий захід.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, WhatsApp, Instagram, TikTok та YouTube

Топ дня
Вибір редакції