Перейти до основного змісту

Виготовили із 20 тисяч уламків артснарядів: у Франківську презентували інсталяцію "Хрест Миру"

Інсталяція "Хрест Миру". Facebook/Руслан Марцінків

В Івано-Франківську 9 лютого 2025 року презентували інсталяцію "Хрест Миру". Скульптуру Христа, яку виготовили з 20 тисяч уламків артилерійських снарядів, всі охочі можуть побачити на площі Ринок.

Інсталяцію "Хрест Миру" встановили на площі Ринок, 9 лютого 2025 року, Івано-Франківськ. Facebook/Руслан Марцінків

"Хрест Миру" створювали американський митець українського походження Сергій Мельникофф та майстер з металу Віктор Бєльчик восени 2024 року в Одесі.

Зі слів директорки проєкту Марії Універсалюк, Івано-Франківськ — шосте місто, де презентують інсталяцію.

"Ми дуже хотіли показати саме в Україні, як можна з артефактів війни зробити такий символ надії, але наша основна мета — це будівництво реабілітаційного центру для українських діток, які втратили кінцівки", — каже Марія Універсалюк.

В основі інсталяції — покрита золотом скульптура Ісуса Христа. ЇЇ виготовили з 20 тисяч артилерійських мін та снарядів, які зібрали в Херсонській, Миколаївській та Харківській областях.

Інсталяція "Хрест Миру". Facebook/Руслан Марцінків

Митці зробили хрест із 15 метрів труб, які працівники аварійних служб Харкова та Одеси демонтували з будинків, пошкоджених внаслідок ракетних обстрілів росіян.

Хрест закріплений на протитанковому їжаку, що виготовлений із рейок трамвайного депо Харкова. Їх після Другої світової війни зробили на заводі "Азовсталь" у Маріуполі.

"Найбільша цінність цього витвору — не в його золотому покритті, а в унікальності технології виготовлення. Жоден уламок, що склав фігуру Христа, не був змінений механічно. Кожен фрагмент зберігає свою автентичну форму, що додає скульптурі особливу глибину та правдивість. Мельникофф використав образ Христа, виконаний з уламків боєприпасів, для того, щоб підкреслити значення кожного людського життя, яке так легко може бути знищене війною", — йдеться на сайті Сергія Мельникоффа.

Основною метою проєкту є збір грошей на будівництво реабілітаційного центру для українських діток, які втратили кінцівки. Facebook/Руслан Марцінків

До середини квітня 2025 року інсталяцію планують презентувати у 14 населених пунктах України, а також на горі Говерла. Опісля експозиція "мандруватиме" містами Європи.

Зі слів Марії Універсалюк, інсталяцію хочуть продати на аукціоні, а всі отримані гроші спрямувати на будівництво реабілітаційного центру в Албанії для дітей, які постраждали внаслідок російської агресії.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, WhatsApp, Instagram, TikTok та YouTube

Допоможіть нам стати кращими, розповівши про свій досвід користування сайтом Суспільного. Пройдіть це коротке опитування, воно займе до п'яти хвилин вашого часу. Дякуємо!

Топ дня
Вибір редакції