Перейти до основного змісту

"Я розкажу про тебе світу". На війні загинув воїн з Івано-Франківщини Максим Ємець на позивний "Єнот"

Доповнено
Полеглий воїн Максим Ємець. Facebook/Оксана Рубаняк

На Покровському напрямку 4 лютого 2025 року загинув воїн з Івано-Франківщини Максим Ємець. Йому було 30 років. Боєць служив з 2014. На війні він зустрів кохану — військовослужбовицю Оксану Рубаняк на позивний Ксена. Пара планувала спільне майбутнє життя. В пам'ять про коханого бійчиня планує видати його збірку поезії.

Про це на Facebook-сторінці повідомила командирка взводу безпілотних авіаційних комплексів, поетка Оксана Рубаняк.

"Мій всесвіт. Мій. Не так ми хотіли розповісти про нас, не так це все мало відбутися. Стільки нереалізованих планів, мрій. Будинок за містом, діти, сімʼя. І спільна старість більше 60 років, на менше ти не погоджувався. Впертий, як і я. А ще ніжний, турботливий, люблячий, коханий. Моє єдине кохання. Мій спокій. Мій всесвіт — Максим Ємець "Єнот", — написала Оксана Рубаняк.

Максим Ємець та Оксана Рубаняк. Facebook/Оксана Рубаняк

З її слів, пара зустрілася на одному з напрямків на фронті. Проте зберігала в таємниці свої стосунки.

"Ти був воїном, про якого має дізнатися світ. Ти був борцем, віддав все своє життя війні. Я щиро захоплююся і поважаю твій шлях. Ти був тим, кому не байдуже, вкладався максимально у боротьбу, ти жив нею", — пише військова.

Зазвичай пара служила на різних напрямках, крім крайнього — Покровського. Там і загинув Максим Ємець.

"Я видам твою збірку, яка практично на фінальному етапі. Я розкажу про тебе світу. Я нестиму тебе у своєму серці, котре не бʼється з моменту твоєї загибелі", — написала "Ксена".

В пам'ять про коханого Ксена планує видати його збірку. Facebook/Оксана Рубаняк

Максим Ємець народився 21 вересня 1994 року у селі Старий Косів. У дитинстві брав участь у військово-патріотичних організаціях — УНА-УНСО і "Тризуб" імені Степана Бандери. Згодом був учасником громадського руху "Народний контроль".

На захист країни Максим Ємець став у 2014 році. Спочатку служив у батальйоні "Айдар", а пізніше — навідником-оператором у 54 окремому розвідувальному батальйоні, розповідав в інтерв'ю для каналу FRONT18 Максим Ємець.

Максим Ємець служив з 2014 року. Facebook/Артур Дейн

Також воював у складі 24 окремої механізованої бригади імені Короля Данила.

"По суті, все моє доросле життя — це війна. Пройшов увесь шлях від солдата до командира роти... Ми просто робимо свою роботу. І це нормально для військових. Коли смерть і життя на короткій грані — це важко. Але нічого, справляємося, мусимо", — говорив Максим Ємець.

Військовий загинув на Покровському напрямку. Facebook/Артур Дейн

Під час повномасштабного вторгнення боєць воював у складі 10 окремої гірсько-штурмової бригади "Едельвейс".

Про побратима на сторінці в Instagram написав ветеран російсько-української війни Савочок.

"Він взяв мене під своє крило, був командиром мотопіхотного батальйону 10 ОГШБ у 2022, моїм командиром... Я його приймав таким, яким він був — з його тонною дратівливих замашок. А він мене поважав, бо я завжди казав правду в очі. Ми жили разом у підвалах Лисичанська, ми виходили з напівоточення, він оберігав і допомагав мені, скільки міг", — пише ветеран.

Максиму Ємцю було 30 років. Facebook/Артур Дейн

З його слів, Максим Ємець декілька разів був важко поранений. Мав групу інвалідності. Боєць міг демобілізуватися за станом здоров'я, проте воював на фронті.

"Віддав найбільше — своє життя. Загинув воїном, почесно. Боляче. Я хочу, щоб ви знали про нього, бо Максим ніколи не прагнув слави, хоча міг бути медійною персоною. Мій друг, брат, побратим, підопічний, мій герой...." — йдеться у дописі.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, WhatsApp, Instagram, TikTok та YouTube

Допоможіть нам стати кращими, розповівши про свій досвід користування сайтом Суспільного. Пройдіть це коротке опитування, воно займе до п'яти хвилин вашого часу. Дякуємо!

Топ дня
Вибір редакції