У Франківську покажуть вистави для дітей, які зазнали домашнього насильства

. Суспільне Карпати

Проєкт "Драма-Діти-Терапія": трилогія зцілення" благодійної організації "Вогник доброти" отримав грантову підтримку в програмі "Культура плюс" від Українського культурного фонду. Реалізовуватиме ініціативу впродовж дев’яти наступних місяців театральна школа "ЖИВБУВПЕС", повідомляє Суспільне Карпати.

Проєкт – спільна робота керівника театральної школи, засновника благодійної організації "Вогник доброти" Ігоря Захарчука, керівника центру психологічної допомоги дітям "Серденько" Василя Серденька, сценаристки Таїсії Лютої та дитячої психіатрині Валентини Арциховської.

У Франківську покажуть вистави для дітей, які зазнали домашнього насильства. Суспільне Карпати

Дітям, згідно з проєктом, планують показати три постановки.

"Вони – різні за жанрами, і кожна з них має різні завдання. Перша постановка – за участю сиріт, які живуть при Центрі, та учасників театральної школи "ЖИВБУВПЕС". Це – "Планета радості". Вона дуже яскрава та весела. Поставимо за творами Наталії Абрамцевої, якою я зачитувалася в дитинстві. Це прості за формою речі, але дуже глибоко філософські, бо там немає засудження", – розповіла співавторка проєкту Таїсія Люта.

У Франківську покажуть вистави для дітей, які зазнали домашнього насильства. Суспільне Карпати

Ще дві постановки, які покажуть – Femily-шоу "Вам треба розлучитися!" та драма-розтин "Вороги". Глядачами та учасниками будуть і діти з Центру психологічної допомоги "Серденько". Їх, за словами керівника закладу Василя Серденька, є 20.

"Я був дуже радий, що можна до дітей навіть з психологічної сторони донести цю всю проблематику у вигляді казки, якоїсь постановки. Проблем, на жаль, є багато, і не тільки в Івано-Франківську, а й в Україні, саме у таких дітей. Думаю, що завдяки проєкту, ми зможемо допомогти цим дітям, показати, що життя прекрасне, і все залежить від того, що в нас у головах", – ділиться Василь Серденько.

У Франківську покажуть вистави для дітей, які зазнали домашнього насильства. Суспільне Карпати

За словами Ігоря Захарука, проєкт "Драма-Діти-Терапія: трилогія зцілення" створювався як міжгалузевий, тобто – як поєднання медицини та мистецтва.

"Діти, хочемо ми цього чи не хочемо, стикаються з такими проблемами як насильство в сім’ї, насильство в школі від однолітків, наркоманія, дитяча проституція, розлучення. Таким чином ми створювали вистави не просто як продукт, а це нам допомагало розмовляти з дітьми на ці теми. Шкода, що дуже мало цим темам приділяють уваги в навчальних закладах та навіть у сім’ї", – зазначив він.

Також проєктом передбачено створення книжки-посібника, що міститиме рекомендації щодо роботи з дітьми, які постраждали внаслідок насильства, сиротами та дітьми із сімей, що розлучилися.