Перейти до основного змісту

Під вигуки "Ганьба": депутати перенесли скасування конкурсу на будівництво реабілітаційного центру у Франківську

В Івано-Франківську створять комісію щодо будівництва реабілітаційного центру в зеленій зоні поблизу міського озера. Попри те, що 29 жовтня під час позачергової сесії міської ради депутати мали переглянути рішення про скасування інвестиційного конкурсу на будівництво центру, розгляд перенесли на наступну сесію. Таке рішення депутати ухвалювали під вигуки "Ганьба".

Як тривала дискусія довкола спорудження центру реабілітації, читайте у матеріалі Суспільного.

На позачергову сесію міськради прийшли ветерани, військові, волонтери та представники громадських організацій. Частина з них — прихильники будівництва центру. Вони виступають проти скасування інвестиційного конкурсу. Інша частина лобіює створення поблизу озера парку ветеранів України та спорудження центру в іншому місці.

Позиція противників будівництва реабілітаційного центру поблизу озера

Ветеран Сергій Янчук сказав, що рішення про спорудження центру є передчасним, необдуманим та провокативним. За його словами, перед ухваленням варто було провести громадські обговорення.

"За цей проєкт рішення про скасування свого ж попереднього рішення, який ви зараз розглядаєте, заплатили й потом, і кров'ю. Потом — бо ми показали громадськості, що там — класна локація, яку треба зберегти. Ми прибрали, власним прикладом показали, що це — краща альтернатива, ніж все там забетонувати й зробити ресторанчики, готельчики на базі озера", — висловився Сергій Янчук.

Ветеран Сергій Янчук на позачерговій сесії Івано-Франківської міськради, 29 жовтня 2024. Суспільне Івано-Франківськ

Ветеран також нагадав депутатам міської ради про сутичку між прихильниками та противниками забудови поблизу міського озера: "Чому кров'ю? Тому що ви знаєте про таку скандальну історію, про мого побратима Андріана Волгіна. І це, до речі, — ваша провина [звертається до Руслана Марцінківа], що ви довели до цього конфлікту".

Дружина військовослужбовця Аліна Лещік на позачерговій сесії міської ради сказала, що в Івано-Франківську не вистачає зелених зон, і запропонувала спорудити реабілітаційний центр в іншому місці.

"Відкрийте карту міста і ви зрозумієте, наскільки мало у нас є зелених зон, наскільки мало залишилося живої природи, де можна прийти, відпочити, надихнутися та збалансуватися. Ця зелена зона потрібна не просто містянам, а також ветеранам та військовослужбовцям, які живуть у Франківську і зможуть проводити там час зі своїми дітьми", — пояснює Аліна Лещік.

Дружина військовослужбовця Аліна Лещік на позачерговій сесії Івано-Франківської міськради, 29 жовтня 2024. Суспільне Івано-Франківськ

Позиція прихильників будівництва реабілітаційного центру поблизу озера

Ветеран війни Віталій Бандура висловився на підтримку спорудження реабілітаційного центру поблизу озера: "Цим хлопцям, які зараз проходять службу і вже поранені, дуже потрібна реабілітація. А центрів не вистачає. Один сучасний реабілітаційний центр в Україні є в Рівненській області. Я проходив там реабілітацію і знаю: це — повністю сучасний центр, там є і басейн. У нас таких немає. А чому він не може бути в Івано-Франківську?"

Ветеран Віталій Бандура на позачерговій сесії Івано-Франківської міськради, 29 жовтня 2024. Суспільне Івано-Франківськ

Військовослужбовець Микола Бітюк, який є одним зі співавторів проєкту реабілітаційного центру, сказав, що така ініціатива допоможе розвантажити не лише місто, а й країну.

"Ми з хлопцями проявили ініціативу і розробили такий проєкт, який би міг надавати потужну психологічну та фізичну реабілітацію для нас, військових, а також для бійців з інвалідністю, які не мають змоги їздити по містах та шукати собі допомогу. Тому я звертаюся до вас: у жодному разі не скасовувати цей конкурс, а проголосувати лише "за", — говорить Микола Бітюк.

Позачергова сесія Івано-Франківської міської ради, 29 жовтня 2024. Суспільне Івано-Франківськ

Що запропонував Руслан Марцінків

Після дискусії депутати проголосували за перенесення розгляду цього питання на наступну сесію — 14 листопада 2024 року. Рішення підтримали 25 депутатів, "проти" — двоє. Ще двоє не голосували та один — утримався.

Наприкінці засідання міський голова Руслан Марцінків анонсував створення комісії, що має до 14 листопада знайти компромісне рішення для прихильників та противників забудови поблизу озера.

Що відомо про будівництво реабілітаційного центру поблизу міського озера

2 серпня біля адміністративного будинку Івано-Франківська понад 20 людей виступили проти спорудження реабілітаційно-оздоровчого комплексу поблизу міського озера. У той час на черговій сесії міської ради депутати розглядали питання щодо будівництва центру. У залі також були присутні жителі міста та військові. Після дискусії 25 депутатів з 31 проголосували за оголошення інвестиційного конкурсу на будівництво реабілітаційного центру.

5 серпня франківці створили електронну петицію щодо накладання мораторію на будь-яку забудову в зеленій зоні. За два дні вони зібрали необхідну кількість голосів — понад 250.

На сайті міськради 7 серпня з'явилася нова петиція, в якій підтримують будівництво реабілітаційного центру для військовослужбовців та облаштування відпочинкової зеленої зони поблизу міського озера. Станом на обід 11 серпня теж зібрала необхідну кількість голосів для її розгляду.

11 серпня франківці почали збір підписів проти забудови ділянки поблизу озера. Організатор події, ветеран Сергій Янчук ініціював створення парку ветеранів замість реабілітаційного центру.

4 вересня військові та ветерани, які підтримують спорудження реабілітаційного центру у зеленій зоні поблизу міського озера в Івано-Франківську, представили проєкт будівництва комплексу. Згідно з ним 75% майбутньої забудови — це комерційні приміщення для бізнесу. Решта — для безкоштовної реабілітації ветеранів, яку оплачуватимуть ці підприємці.

20 вересня в Івано-Франківську трапилася сутичка між прихильниками спорудження реабілітаційного центру поблизу озера та містянами, які виступають проти забудови цієї території. Внаслідок конфлікту до лікарні потрапив військовослужбовець Андріан Волгін, який відстоює збереження зеленої зони та створення там парку ветеранів. За фактом бійки поліція відкрила два кримінальні провадження. Заяви написали обидва учасники конфлікту — Андріан Волгін та його опонент Андрій Маджаров.

21 вересня приблизно пів сотні жителів Івано-Франківська зібралися на толоку поблизу міського озера, які прагнуть зберегти зелену зону.

2 жовтня відбулася зустріч влади з військовими, медіа, представниками громадської ініціативи "Парк ветеранів України" щодо побудови реабілітаційного центру біля озера. На ній Марцінків анонсував скасування рішення щодо інвестиційного конкурсу.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, WhatsApp, Instagram, TikTok та YouTube

Топ дня

Вибір редакції