У Франківську 27 жертв домашнього насильства отримали допомогу у кризовій кімнаті

. Ілюстративне фото, facebook

12 жінок з дітьми, які стали жертвами сімейного насильства, отримали тимчасовий прихисток у кризовій кімнаті ГО "Дом 48.24". Про це Суспільному Карпати розповіла голова організації Наталія Вишневецька.

Притулок, який став першою на Прикарпатті кризовою кімнатою, запрацював десятого серпня на грантові кошти українсько-канадського проєкту.

"Наша кризова кімната – це тимчасовий притулок для жінок і дітей. Планувалося, що жертва насильства перебуватиме тут від одного до десяти днів. За цей час можна вирішити питання жінки – або вона повертається до родичів, або налагоджує стосунки з кривдником, або переводиться до кризового центру у Верховину. Повернення до чоловіка не завжди означає, що проблему вичерпано. Був випадок, коли жінка повернулася до сім’ї, і того ж вечора знову був виклик, і вона пішла з дому. Зрозуміло, що за три дні кривдник або людина, що зловживає алкоголем, не стає хорошим сім’янином", - каже Наталія Вишневецька.

За словами керівниці ГО "Дом 48.24", подальшою долею цих жінок повинна опікуватися держава. Однак, є випадки, коли жінкам вчасно не поновлюють соціальні виплати чи не можуть запропонувати соціального житла.

"З’ясувалося, що у багатьох випадках держава не може врегулювати проблему. Тому деякі потерпілі перебували у нас майже місяць. Кілька перебувають досі, і ми не можемо вирішити їхні питання. Тому розуміємо, що такої кризової кімнати замало. Потрібні соціальні гуртожитки чи квартири, де певна категорія людей може перебувати необмежений час. Наскільки мені відомо, в Івано-Франківську поки що таких немає", - зазначає Вишневецька.

Читайте також: У Франківську соціальні працівники забрали двох дітей від батьків-кривдників

Потрапити до кризової кімнати можна лише за спрямуванням поліції чи соціальних служб. З метою безпеки ні телефону, ні адреси притулку не розголошують. За чотири місяці туди направили 27 людей – 12 матерів із дітьми.

Як повідомила Наталія Вишневецька, діяльність кризової кімнати – це короткостроковий грантовий проєкт, який завершує свою роботу наприкінці листопада. Однак вже є попередні домовленості з іншим донором про продовження її роботи.

"Договір ще не підписаний, однак сподіваємося, що до весни будемо працювати і приймати жінок. Я за те, щоб надалі ці функції на себе перебрала місцева влада. У місті вже відкрита кімната тимчасового притулку на базі будинку нічного перебування. Також планується відкрити постійно діючу кризову кімнату. Ми також будемо лобіювати це питання", - каже очільниця "Дом 48.24".

Вишневецька зазначає, що у випадку фізичного домашнього насильства жінка повинна телефонувати на 102 і викликати поліцію. Якщо ж насильство є психологічним і не несе прямої загрози життю і здоров’ю, за допомогою можна звертатися до соціальних служб.