На Івано-Франківщині слідчі СБУ та Нацполіції затримали виконувача обов'язків заступника начальника обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, керівника Калуського районного ТЦК та СП, а також заступника командира роти охорони цього територіального центру. Їх підозрюють в отриманні хабарів за видачу військовозобов'язаним облікових документів й допомогу у відтермінуванні мобілізації. Вартість такої "послуги" становила 500 доларів.
Про це інформують на Facebook-сторінці СБУ в Івано-Франківській області.
"Фігуранти брали хабарі за видачу документів зі штрихкодом військовозобов’язаним, які не мають відстрочки. При цьому "клієнтам" навіть не потрібно було з'являтися до ТЦК для оновлення даних — документи виготовляли без особистої присутності військовозобов’язаних", — йдеться у дописі.
Таким чином військовослужбовці ТЦК та СП допомагали уникнути мобілізації орієнтовно сотні чоловіків на місяць.
За інформацією СБУ, виконувача обов’язків заступника начальника обласного центру комплектування затримали "на гарячому" під час отримання грошей за виготовлення військово-облікових документів двом жителям Косівського району. Також викрили керівника Калуського ТЦК та СП, який видавав документи зі штрихкодом жителям Калуша. Командир роти охорони Калуського ТЦК та СП отримав хабар від військовозобов'язаного за видачу йому штрихкоду для ідентифікації в системі "Оберіг" без подальшої мобілізації до лав ЗСУ.
На Facebook-сторінці Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції України повідомили, що заступника начальника обласного ТЦК та СП затримали неподалік місця роботи. За 1000 доларів хабаря він пропонував безперешкодно отримати код для ідентифікації в системі "Оберіг" чи військово-облікові документи.
"За розв'язання аналогічного питання його колега — начальник районного ТЦК та СП — також отримав 1000 доларів, а ось вже заступник командира роти охорони цього ж центру комплектування — понад 18 000 гривень. 2000 гривень — за непритягнення до адміністративної відповідальності за порушення правил військового обліку та 400 доларів — за надання електронного коду для ідентифікації в системі", — йдеться у дописі.
Під час 18 обшуків у службових кабінетах, помешканнях та автомобілях службовців слідчі знайшли документи, мобільні телефони та транспортні засоби, які вони використовували для своєї діяльності.
Трьом військовослужбовцям ТЦК та СП повідомили про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає ув'язнення на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна.
Двох посадовців обласного та районного ТЦК та СП обрали запобіжні заходи — тримання під вартою із правом внесення 242 тисяч гривень застави кожному. Командиру роти охорони Калуського ТЦК та СП обирають запобіжний захід.
Розслідування проводили слідчі СБУ спільно з поліцейськими за процесуального керівництва Івано-Франківської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону.
Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram, TikTok та YouTube