Ігор Селезньов — ветеран російсько-української війни. Чоловік — родом з Молдови. Війна застала його в Україні, куди він переїхав підлітком. Україну Ігор Селезньов вважає своєю другою Батьківщиною. Коли Росія розпочала повномасштабне вторгнення, він пішов у територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, бажаючи захищати землю, яка дала йому дім і де зростали його діти. З травня 2023 року Ігор Селезньов воював у складі 501 батальйону 36 окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського. Через пів року отримав поранення, переніс подвійну ампутацію ніг та навчився ходити на протезах.
Свою історію військовослужбовець розповів Суспільному.
Ігор Селезньов переїхав до України з батьками, коли навчався у дев'ятому класі. Отримав українське громадянство. На початку повномасштабного вторгнення РФ пішов до ТЦК та СП, аби записатися у військо. Проте, каже чоловік, одразу його не взяли. Мобілізували Ігоря Селезньова пізніше — у травні 2023 року.
"Пішов воювати, бо ця земля мене годувала, ці люди мене виховували, навчали. У мене два сини й брат — також у Збройних силах України. Мене хотіли списати, бо вирішили, що пішов воювати, аби синів забрати додому. Я сказав, що мої сини — добровольці. Тоді командир каже: "То ви йдете воювати? Як це уродженець Молдови йде воювати, коли наші тікають?" У мене дружина має інвалідність — хворіє на онкологію. Я міг не йти, але вважаю, що обов'язок кожного чоловіка — захищати ту державу, в якій він живе", — говорить Ігор Селезньов.
Чоловік служив морським піхотинцем. Перед цим пройшов навчання.
"Морська піхота — це елітні війська, це — універсальний солдат, який має вміти воювати з моря, з повітря і на суші. Я не побажав би навіть ворогу побачити те, що ми на війні бачили. Там більше тисячі на день лише прильотів було. А ще — авіаудари. Двічі на день нас бомбили. Дуже багато дронів літає. Там дрони, як мухи. Мабуть, на кожну людину по дрону", — розповідає боєць.
Ігор Селезньов воював пів року.
"Ми чули, як росіяни недалеко від нас з кулеметів стріляють, потім затихають і кажуть: "Хохол, руки до сонця підіймай — жити будеш". А ми їм у відповідь: "Та пішов ти ..." Війна є війна, і ми мусимо відстояти країну", — каже Ігор Селезньов.
У листопаді 2023 року під час боїв на Херсонщині бійця тяжко поранили. Він переніс понад десять операцій. Чоловіку ампутували обидві ноги.
"Прилетіла міна. Відчув, що припікає права нога. Я подивився, а вона тільки на штанах була — відірвана. Потім торкнувся до лівої — там теж кров. Хлопці надали допомогу швидко, але потім ще фугасна міна прилетіла і впала за три метри від мене. Мені поранило руку, відірвало лікоть і пробило легеню. Але, дякувати Богу, евакуювали. Через 3,5 години я вже був у госпіталі в Херсоні", — пригадує Ігор Селезньов.
Зараз воїн проходить реабілітацію в Івано-Франківському обласному госпіталі ветеранів війни у Коломиї. Завідувачка реабілітаційного відділення Людмила Зварич каже: Ігорю провели реампутаціюРеампутація — це повторна ампутація, виправлення недоліків і форми кукси з метою протезування, сформували кукси та протезували.
“Травма була в листопаді 2023. Перший протез він отримав аж у травні 2024 року, а наступний протез, на ліву кінцівку, — у червні. Ліву ногу ми запротезувати не могли, тому що в нього стояв апарат зовнішньої фіксації. На лівій нозі були поламані кістки, відповідно, протезуванню вона не підлягала. Чекали, доки кістки зростуться", — розповідає медикиня.
Через місяць після протезування Ігор Селезньов став на протези й навчився ходити.
"У кого є бажання ходити, рухатися, самостійно себе забезпечувати, є сила волі, той стане на ноги. Я за місяць навчився ходити. Це — не передати словами. Це, як маленькій дитині, заново треба вчитися”, — додає Ігор Селезньов.
Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube