11 серпня на території палацу Потоцьких у Івано-Франківську провели форум волонтерів України "Конгрес стійкості". У ньому взяли участь приблизно 80 людей, повідомила кореспондентка Суспільного з місця події.
Зараз багато волонтерів відчувають емоційне вигорання, каже керівниця міжнародного благодійного фонду "Жінки, ми сила" Мілана Бойчук. Тому на форумі зокрема обговорювали, як із цим впоратися, а також про співпрацю з військовими частинами.
"Сьогодні зібралися такі люди, які твердо стоять на тому шляху, що обрали. І наша мета — об'єднатися, щоб бути ефективнішими, щоб не розсіювати ту допомогу, яка надходить нам від країн Європи й від українців, а віддавати туди, де вона найнеобхідніша", — говорить Мілана Бойчук.
Вона додає: важливо пояснити волонтерам, як доцільно використовувати гроші для допомоги військовослужбовцям.
"Буває, що деяка допомога не дуже потрібна. Я знаю багатьох волонтерів, які їздять на фронт і возять їжу, у якій немає жодної необхідності. Вони везуть п'ять бусів їжі, а хлопцям потрібні дрони. П'ять бусів на Донецький напрямок — це приблизно 100 тисяч гривень, а це є п'ять дронів", — каже Мілана Бойчук.
Волонтерка Вікторія Деменська — одна зі спікерок форуму. Вона висвітлює тему емоційного вигорання.
"Насамперед потрібно розуміти свою цінність. Кожен волонтер повинен розуміти, що він робить максимум того, що від нього залежить. Ти не будеш подобатися всім. Тебе будуть хейтити. Не важливо, чи будеш робити правильно, чи ні. Частина людей говорить: "Вона краде". І це — розповсюджена думка, бо є і недобросовісні люди, а волонтерська спільнота потім страждає від цього. Також волонтери живуть між двох світів — це тил і фронт. Тил ніколи не зрозуміє фронт або чому кожні 10 гривень рятують життя”, — розповідає волонтерка.
Вікторія каже: зараз волонтери стикаються з тим, що переважно донатять одні й ті ж. Також долучаються до допомоги тоді, коли війна торкнулася особисто.
"У лютому-березні 2022 року зіграв страх. Люди готові були віддати останню сорочку, аби в їхній будинок не прийшла війна. Тоді, коли відбили більшу частину окупованих територій, страх минув, населення розслабилося, і зараз залишився кістяк нації, який формує патріотичне суспільство. Ми, волонтери, робимо від себе все можливе і неможливе. Аукціони, заходи — ми все робимо. Мені здається, ми й душу би продали. Свідоме населення, яке готове донатити, є. А інших, які не цікавляться війною, — їх не змінити", — говорить Вікторія Деменська.
Військовослужбовець 102 окремої бригади територіальної оборони ЗСУ Ростислав Рудзинський на форумі розповів про проєкт "Бойові ворони 102-ї". Він каже, що з 16 квітня до 11 серпня 2024 року в межах ініціативи зібрали 1394 донати на понад 955 тисяч гривень. Відтак 675 тисяч гривень передали на закупівлю комплектувальних для 10 РЕБів, що уже працюють у Запорізькій області.
Боєць говорить, що волонтерам, які відправляють допомогу на фронт, обов’язково потрібно питати військовослужбовців про те, що їм необхідно.
"Тільки дівчата і хлопці на фронті знають, що їм потрібно: які технології, засоби, обладнання, дрони, які РЕБи, на яких частотах. Я б просив фокусуватися саме на тих потребах, які є там, на фронті. З нашого досвіду, продовжують бути найнеобхіднішими високотехнологічні безпілотники — повітряні та наземні, РЕБи. Росіяни переходять на інші частоти у своїх дронах. Нам потрібно їх відсікати, садити, тому нам потрібні РЕБи. Але я хочу вкотре подякувати всім, хто підтримує. Є різні дні, різні тижні, різні можливості у людей, але ми вдячні за кожну гривню, яка працює на нашу перемогу", — каже воїн.
На завершення форуму організатори планують провести благодійний концерт та аукціон, говорить керівниця міжнародного благодійного фонду "Жінки, ми сила" Мілана Бойчук. Гроші, що вторгують за продаж квитків та речей на аукціоні, передадуть на закупівлю РЕБів для 102 бригади та "десятки".
Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube