Ігри як інструмент допомоги. Як психологиня з Івано-Франківська Валерія Легка працює з військовими та їхніми родинами

Психологиня Валерія Легка працює з військовими та їхніми родинами. Валерія Легка

Психологиня Валерія Легка з Івано-Франківська у роботі з військовими та їхніми рідними використовує психологічні ігри, які розробила сама та у співавторстві з колегами. Зокрема, пропонує гру "Пори року мого життя", що допомагає виявити психологічні труднощі та зрозуміти, хто може допомогти їх подолати.

Про це Валерія Легка розповіла у коментарі Суспільному.

"Коли у 2018 році розробляла цю гру, думала, що вона буде передусім для жінок. На той момент працювала в "Карітасі" й практикувала гру з дружинами загиблих військових. Сприймала гру як таку, що може розважити, дати відпочинок у жіночому товаристві. Зовсім не думала, що коло потенційних гравців може бути ширшим, а гра стане глибшою за своєю суттю", — розповідає Валерія Легка.

У "Пори року мого життя" можна грати групами, а також індивідуально. Гра у групі, каже психологиня, розвиватиме комунікаційні навички та сприятиме обміну досвідом. Індивідуальна гра — більш терапевтична. Її можна розділити на кілька ігрових сесій. І тоді гра матиме ефект психологічної консультації.

Гра "Пори року мого життя". Валерія Легка

Сідати за ігровий стіл можна не кожному. Валерія Легка не рекомендує грати тим військовим, які тільки повернулися із зони бойових дій до цивільного життя. Це можна робити після піврічної адаптації. Також психологиня проти того, аби у "Пори року мого життя" одночасно грали військові та члени їхніх родин. Адже, з її слів, військовим важче розкриватися і виявляти свої "больові точки" перед іншими.

Ще одна обов'язкова умова — ігровий процес не організовують у домашніх умовах і він має відбуватися під керівництвом психолога.

"Наразі в мене є 13 ведучих. Серед них — переважно психологи, є психотерапевти. Багато хто з них тепер проживає за кордоном. Тож гра подорожує світом. Вона є в Польщі, Канаді. В Україні у неї грають у Запоріжжі, Харкові, на Київщині, Тернопільщині", — розповідає Валерія Легка.

Працюючи з військовими та їхніми родинами, психологиня також використовує гру "Емоційна піраміда". Її вона розробила у співавторстві з іншими ігропрактиками. Ця гра допомагає пропрацьовувати такі емоції як страх, образа, гнів, злість, смуток, радість, спокій.

Валерія Легка ділиться: з часом могла б створити ще одну гру винятково для військових та їхніх родин. Однак у цьому їй потрібна підтримка колег.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube