"Дещо темніші дні". У Франківську експонують частину виставки-диптиху поета Юрія Іздрика та ветерана Богдана Бунчака

Виставка у галереї "Асортиментна кімната" . Facebook/Асортиментна кімната

У галереї "Асортиментна кімната" в Івано-Франківську відкрили другу частину виставки-диптиху "Дещо темніші дні". В експозиції — відеоробота художника, ветерана війни Богдана Бунчака. Під час першої частини виставки експонували роботи письменника, художника Юрія Іздрика.

Про це Суспільному розповіла кураторка "Асортиментної кімнати" Альона Каравай.

З її слів, у своїх роботах митці осмислюють власний досвід наближення до смерті.

"Якщо подивитися на Юрія Іздрика, то у нього був такий трагічний момент в біографії — він був ліквідатором аварії на Чорнобильській АЕС. Богдан Бунчак був учасником російсько-української війни. Це — символ того, що через покоління, навіть через 30 років, ми постійно потерпаємо від таких подій, які впливають на життя людей", — говорить Альона Каравай.

Facebook/Alona Karavai. Альона Каравай. Джерело: Facebook

Юрій Іздрик представив 60 робіт, які він створив на сірникових коробках. Митець працював над ними в 2022-2023 роках під час першого блекауту в Україні, розповідає Альона Каравай.

"Коли було світло і він відчував в собі сили, то він брав лупу чи лампу і малював на сірникових коробках. Але роблячи маленький формат, він брався до цього, ніби це — великий формат. Він це робив лаками для нігтів, олівцями, фломастерами. В багатьох з цих коробок досі є сірники. І це — символ і блекауту, і цього світла, і свічок із сірниками, які тоді супроводжували багатьох із нас", — каже Альона Каравай.

Частина виставки. Facebook/Асортиментна кімната

На виставці представили й декілька картин Юрія Іздрика, які він створив в 1993-1995 роках, зокрема дві — із серії "Смерть". Частину експозиції — блокнот із роботами, які митець намалював, перебуваючи в реанімаційному відділені із діагнозом COVID-19, глядачі можуть побачити онлайн.

Художник, ветеран російсько-української війни Богдан Бунчак представив відеороботу "Ти навіть не намагаєшся" і текст до неї. Кураторка виставки Ася Цісар розповідає, що ця частина експозиції — про досвід бойових дій, про думки, з якими залишаються ветерани та ветеранки опісля. Цю роботу Богдан Бунчак присятив "Касперу" — військовому, який загинув під його командуванням.

Відеоробота ветерана Богдана Бунчука. Суспільне Івано-Франківськ

"Ця робота — біографічна в певному сенсі, бо вона торкається особистого досвіду Богдана, коли він був керівником штурмової групи в Серебрянському лісі. Але разом з тим це — універсальна історія про переживання людини, під командуванням якої загинули люди. Окрім того, це історія про наближення до дуже-дуже темної частини життя, тому що в цьому лісі Богдана поранили і там він опинився на межі життя і смерті", — розповідає Ася Цісар.

Альона Каравай каже: виставки двох митців перетнулися лише на один день. Тому від 28 липня і до 2 серпня відвідувачі “Асортиментної кімнати” зможуть побачити тільки відеороботу Богдана Бунчака. Відвідати виставку можна з четверга по суботу з 12:00 до 18:00.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube