У жительки одного із сіл Коломийського району на Івано-Франківщині у червні 2024 року медики лабораторно підтвердили захворювання на псевдотуберкульоз. Цю хворобу кілька років не реєстрували на території району.
Про це повідомили на Facebook-сторінці Коломийського райвідділу Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб.
Що таке псевдотуберкульоз
Псевдотуберкульоз — захворювання тварин і людей, що вражає шлунково-кишковий тракт, репродуктивну систему, суглоби та очі. Хвороба має характерні ознаки туберкульозу, тому її так називають. Основним джерелом інфекції для людини є гризуни.
Людина може заразитися псевдотуберкульозом, коли вживає забруднені гризунами продукти: овочі, фрукти, молоко, м'ясо, які не пройшли термічну обробку, особливо — після тривалого зберігання в холодильнику чи підвалі. А також — коли п'є воду із зараженого джерела.
Інкубаційний період — 7-10 днів. Специфічної профілактики (щеплення) від цього захворювання не існує.
Симптоми хвороби
Захворювання починається гостро — вже в перші години температура підвищується до 38-39⁰. Збудник через стравохід дуже швидко потрапляє в організм і спричиняє одночасне запалення багатьох органів.
Профілактика псевдотуберкульозу:
- для пиття та приготування їжі використовуйте воду тільки з перевіреного джерела водопостачання;
- дотримуйтеся технологій приготування продуктів та правил їхнього зберігання — тримайте їх у недоступному для гризунів місці;
- контролюйте зберігання та вивезення побутового сміття і харчових відходів, щоб запобігти розмноженню мишей та щурів;
- дотримуйтеся правил особистої гігієни, особливо при догляді за тваринами та при польових роботах;
- вчасно проводьте дератизаційні заходиДератизація — комплекс санітарно-гігієнічних, інженерно-технічних та протиепідемічних заходів, до яких належать роботи з винищування та захисту від гризунів у будівлях і спорудах, транспорті та довкіллі в підсобних приміщеннях.
Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube