Компенсація за пошкоджене житло. На місці обстрілу РФ у Франківську працювали мобільний ЦНАП та виїзна комісія

24 червня на вулиці Береговій в Івано-Франківську розгорнули мобільний ЦНАП для приймання документів на виплати від людей, яким завдали шкоди обстріли РФ 22 червня. До 15:30 представники ЦНАПів міста отримали 162 заяви на грошову компенсацію від франківців. На місці обстрілу також працювала комісія міськради, яка обстежувала квартири.

Про це Суспільному розповів директор департаменту адміністративних послуг міської ради Богдан Питель.

"У мобільному ЦНАПі консультують щодо подачі документів на єВідновлення. Якщо в людей пошкоджені їхні особисті документи, то розповідають, як їх відновити. За потреби будемо працювати й завтра (25 червня — ред.) Також люди можуть звертатися в будь-який офіс ЦНАПу для оформлення цієї допомоги", — пояснює Богдан Питель.

24 червня станом на 15:30 у мобільному ЦНАПі отримали 113 заяв та 40 — у стаціонарних ЦНАПах міста. Ще дев'ять заяв подали іванофранківці 22 червня після російського обстрілу.

Виплати з міського бюджету люди отримуватимуть на основі результатів обстежень комісії, каже директор департаменту адміністративних послуг міської ради Богдан Питель.

Заяву на огляд помешкання та відшкодування збитків пише франківка Любов Рошко. Вона пригадує ніч обстрілу: "Це був такий гул, шум, тріск. Я вибігла і не знала, що робити. Я так кричала".

За її словами, у залі вікна немає, у квартирі пошкоджені всі вікна.

"Вони не відчинялися. У нас там живе хлопець, який займається вікнами. Він попідбивав, попідстукував, що почали відчинятися", — каже Любов Рошко.

Всього сформували чотири групи, які оцінюють збитки, розповів начальник управління з питань надзвичайних ситуацій міськради Ігор Влізло. Це — представники управління капітального будівництва, департаменту інфраструктури, житлової та комунальної політики та управління з питань надзвичайних ситуацій.

"Найгірші випадки — на Береговій, 32, тому що цей будинок розташований найближче. Пішла вибухова хвиля і практично всі вікна з боку дороги повністю знищені. Пошкодило в нас і деякі квартири на вулицях Пулюя, 16, на Береговій, 34. Приватні будинки на вулицях Сніжній, Карпатській також пошкоджені. Разом — понад 200 квартир", — говорить Ігор Влізло.

Франківка Світлана Журуєва каже: у її квартирі вже були представники комісії. Вони поміряли віконні рами, пошкоджені вибуховою хвилею.

"Я спала в кутку. Повністю двері вирвало. Помаранчевий спалах. Потім скло летіло, двері летіли, а далі дим йшов — густий, темний дим. У мене, мабуть, контузія. Я говорити дві години взагалі не могла. Зі мною працював психолог. Потім вийшла на вулицю, бо нас рятувальники кликали, то дезорієнтація повна була", — розповідає Світлана Журуєва.

Зі слів жінки, у квартирі також потріскала штукатурка на стінах. Представники комісії їй сказали, що поки відшкодовуватимуть склопакети.

Квартира Марії Хомин також зазнала руйнувань через російський обстріл. Жінка написала заяву на відшкодування, проте замовила склопакети, не чекаючи компенсації.

Франківцям, чиє житло пошкодилося внаслідок російської атаки, представники благодійного фонду "Рокада" роздають будівельні матеріали, говорить координатор організації Святослав Лахоцький.

"Роздавали плити, клейонки, брезенти, монтажну піну. Оце, щоб люди екстрено могли закрити вікна, дах накрити, аби їм не протікало. Замовлення вікон, як планує місто, буде не швидко. Тобто це зараз потрібне, щоб сховатися від негоди. Там фіксований комплект на 10 позицій, і він — на одне домогосподарство", — розповів Святослав Лахоцький.

Грошову компенсацію людям, які звернулися, міська рада планує надати упродовж двох-трьох тижнів.

Атака РФ по Івано-Франківську 22 червня 2024 року

Вранці 22 червня на Івано-Франківщині було чутно звуки вибухів. В області спрацювала система протиповітряної оборони. Повітряна тривога в регіоні тривала з 2:32 до 5:03.

Внаслідок атаки в Івано-Франківську пошкоджені багатоповерхівки, дитсадок "Барвінок", ліцей № 17, бібліотека, церковна споруда. Від ранку містяни разом з комунальниками наводять лад у будівлях. Також пошкоджені помешкання в одній із громад області.

Окрім цього, отримав пошкодження Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу. Один із корпусів зруйнований на 50%. Також пошкоджені інші будівлі вишу, спортивна інфраструктура та бібліотека. НАК "Нафтогаз України" допоможе відновити корпуси навчального закладу.

Через ракетний удар РФ по Івано-Франківську 22 червня травмувалися троє людей.

Слідчі проводять досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube