Командирку одного з підрозділів ЗСУ Оксану Рубаняк з Івано-Франківщини нагородили "Золотим хрестом"

Оксану Рубаняк нагородили почесним нагрудним знаком Головнокомандувача Збройних Сил України "Золотий хрест". Facebook/Оксана Рубаняк

Командирку одного з підрозділів Збройних сил України Оксану Рубаняк з Івано-Франківщини нагородили почесним нагрудним знаком головнокомандувача Збройних сил України "Золотий хрест".

Про це на сторінці у Facebook повідомила Оксана Рубаняк.

"Дякую колегам, моїм бійцям, побратимам та командуванню. Вдячна тим, хто йде цей шлях зі мною. Бо сильна та людина, яка має підтримку, опору та вірних людей. З глибоким сумом і гордістю згадую кожного, хто відійшов у вічність, віддавши життя за Україну. До зустрічі, хлопці та дівчата, бо ми ще маємо трохи справ на землі", — написала Оксана Рубаняк.

Що відомо про Оксану Рубаняк

Оксана Рубаняк на позивний Ксена — командирка одного з підрозділів Збройних сил України. Військовослужбовиця — родом з Верховини, проживає в Івано-Франківську. На початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Оксані було 19 років. Тоді дівчина записалася в одне з добровольчих формувань Івано-Франківська й допомагала патрулювати місто, аби підтримувати громадський порядок. Від травня 2022 року бійчиня служила кулеметницею у 72 окремій механізованій бригаді імені Чорних Запорожців. Вона була єдиною жінкою у своєму взводі.

У березні 2023 року Оксана Рубаняк отримала поранення під час артилерійського обстрілу у Вугледарі Донецької області. Військовослужбовиця проходила реабілітацію в Івано-Франківську. Там їй вручили відзнаку "За честь і звитягу".

На початку серпня 2023 року Ксена після реабілітації повернулася на фронт.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube