Ліси поблизу сіл Камінне та Тисменичани передали у власність Івано-Франківської міської громади

Ліси поблизу сіл Камінне та Тисменичани передали у власність Івано-Франківської міської громади. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Ліси поблизу сіл Камінне та Тисменичани передали у комунальну власність Івано-Франківської громади. Таке рішення 21 червня на сесії обласної ради підтримали 63 депутати, повідомила кореспондентка Суспільного з місця події.

Йдеться про 15 ділянок лісогосподарського призначення площею 912,26 гектара. Про це під час доповіді перед голосуванням сказав керівник відділу з питань земельних відносин та природних ресурсів виконавчого апарату обласної ради Юрій Рошко. З його слів, на минулій сесії депутати затвердили механізм передачі земель лісового фонду в комунальну власність. Необхідні документи від Івано-Франківської міської ради отримали.

"Рішення міської ради про прийняття земель у їхню комунальну власність надане. Рішення про створення спеціалізованого лісогосподарського підприємства є. Завірена копія статуту є. Довгостроковий план розвитку наданий. Погодження наглядової ради було прописане в комісії, рекомендації є. Структура та чисельність працівників прописані у плані розвитку", — сказав Юрій Рошко.

Заступник міського голови Івано-Франківської громади Микола Вітенко розповів у коментарі Суспільному, що перемовини про прийняття цих лісів з обласною радою та Надвірнянським лісгоспом вели пів року. Ними користуватиметься комунальне підприємство "Франківськ АГРО".

"Законодавчі можливості отримати громаді цей ліс були весь час. Я думаю, що частково потенційне банкрутство Надвірнянського лісгоспу дало цьому процесу право на життя", — каже Микола Вітенко.

З його слів, у лісах поблизу сіл Камінне та Тисменичани планують зокрема зайнятися рекреаційним напрямком.

"З часом можемо там проводити заготівлю щеп для наших комунальних котелень та інші якісь раціональні речі. Наша громада більше, ніж будь-хто інший, зацікавлена в розвитку і в гарному стані цих лісів", — додає Микола Вітенко.

Попередньо ліси доглядатимуть чотири працівники. Саме стільки людей з Надвірнянського лісгоспу їх обслуговували.

"Це є два лісники, людина, яка має необхідні сертифікати, й бухгалтер. У нас базово буде так само. Це ще не офіційно, але ми провели перемовини з цими працівниками з Надвірнянського лісгоспу. Ми готові їх працевлаштувати", — каже Микола Вітенко.

З його слів, міська рада отримала документацію на ці ліси, датовану 2012 роком, тому її планують оновити.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube