На Івано-Франківщині відкрили меморіальні дошки загиблим бійцям Віктору Ахтирку, Ярославу Залипці і Тарасу Пришляку

На Франківщині відкрили меморіальні дошки загиблим бійцям Віктору Ахтирку, Ярославу Залипці і Тарасу Пришляку. Facebook/Рогатинська МТГ

У Рогатині, що на Івано-Франківщині, 20 червня 2024 року відкрили меморіальні дошки полеглим у російсько-українській війні бійцям Віктору Ахтирку, Ярославу Залипці й Тарасу Пришляку.

Про це повідомили на Facebook-сторінці Рогатинської міської громади.

Меморіальні знаки полеглим воїнам встановили на фасаді ліцею імені Братів Рогатинців. Вшанувати пам’ять прийшли рідні, близькі, представники влади, друзі та духовенство. Право відкрити дошки надали рідним загиблих.

"Важко стримувати сльози, коли слухаєш спогади дружини про останні слова чоловіка, бачиш, як плаче син і старенькі батьки, складаючи Державний прапор", — йдеться у дописі.

Що відомо про Віктора Ахтирка

Віктор Ахтирко народився 2 грудня 1976 року у місті Ланівці Тернопільської області. У 1980 році з батьками переїхав у Рогатин. Після закінчення школи № 2 навчався у Рогатинському аграрному коледжі, згодом — у Чернівецькому технікумі залізничного транспорту.

У 1994 році Віктор Ахтирко пройшов строкову службу у танкових військах. Працював на Ходорівській дистанції колії. У 2006 році одружився, в сім'ї народилися сини Володимир, Василь і дочка Вікторія.

Рідні Віктора Ахтирка на відкритті меморіальних дошок загиблим бійцям. Рогатин, 20 червня 2024 року. Facebook/Рогатинська МТГ

У 2016 році Віктор Ахтирко підписав контракт зі Збройними силами України. Воював у морській піхоті. Під час боїв у Маріуполі отримав перелом ключиці та кульові поранення в ноги. Після лікування та реабілітації у 2017 році він вступив у Бережанський агротехнічний інститут.

Військовослужбовець нагороджений відзнакою Президента України "За участь в Антитерористичній операції".

На відкритті меморіальних дощок загиблим бійцям Віктору Ахтирку, Ярославу Залипці і Тарасу Пришляку. Рогатин, 20 червня 2024 року. Facebook/Рогатинська МТГ

27 квітня 2020 року чоловіка знову призвали на військову службу. Був головним сержантом, командиром гармати розрахунку самохідної артилерійської батареї.

24 лютого 2022 року Віктор Ахтирко разом з побратимами став на захист Маріуполя, де загинув 12 квітня 2022.

Майже два роки боєць вважався безвісти зниклим. Його смерть підтвердили 1 березня 2024 року.

Що відомо про Ярослава Залипку

Ярослав Залипка народився 16 січня 1981 року. Навчався в Рогатинській школі № 2. Освіту здобув у Рогатинському державному аграрному коледжі за спеціальністю зоотехнік. З червня 1999 до жовтня 2000 року чоловік проходив строкову службу. У мирний час Ярослав працював в Україні та за кордоном.

У полеглого воїна Ярослава Залипки залишилися донька, дружина, батьки й сестра. Рогатин, 20 червня 2024 року. Facebook/Рогатинська МТГ

З 27 березня 2018 до квітня 2021 року чоловік брав участь в Операції об'єднаних сил. 5 червня 2022 року Ярослав вирушив на фронт. Воїн служив у лавах гранатометного відділення взводу вогневої підтримки десантно-штурмової роти. Виконував бойові завдання у Бахмуті, Водяному.

Ярослав Залипка загинув 7 лютого 2023 року в бою з російськими окупантами на Донеччині. У воїна залишилися донька, дружина, батьки й сестра.

Бійця посмертно нагородили медаллю Івано-Франківської ОДА "Лицар бойового чину".

Що відомо про Тараса Пришляка

Тарас Пришляк народився 4 листопада 1973 року в Рогатині. Навчався у місцевій загальноосвітній школі № 2. Після дев’ятого класу продовжив здобувати освіту у Перемишлянському училищі. Служив строковиком у війську.

Рідні Тараса Пришляка на відкритті меморіальних дощок у Рогатині. Рогатин, 20 червня 2024 року. Facebook/Рогатинська МТГ

У перші дні повномасштабного вторгнення РФ чоловік добровольцем пішов служити у 71 окрему єгерську бригаду. Брав участь у боях за Ірпінь, Чернігів, Бахмут. Згодом разом з побратимами воював на Авдіївському напрямку.

Тарас Пришляк загинув на околиці села Терни на Донеччині 28 березня 2024 року. У нього залишилися дружина, доньки та дві сестри.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube