У Коломийській громаді на Франківщині з гучномовців оголошуватимуть хвилину мовчання

Коломийська ратуша. Фото: Facebook/Коломийська міська рада

З 17 червня 2024 року о 9:00 у Коломийській громаді на Івано-Франківщині з гучномовців лунатиме оголошення про хвилину мовчання. Усіх жителів просять зупинитися для вшанування загиблих військових та цивільних у російсько-українській війні.

Про це на Facebook-сторінці повідомив голова громади Богдан Станіславський.

"Має ставати вся громада: як пішоходи, так і водії. Прошу кожного взяти до уваги цю інформацію та поставитися з розумінням. Найпростіший спосіб віддати шану полеглим захисникам та захисницям України — схилити голову під час хвилини пам’яті та скорботи", — йдеться у дописі.

Зі слів голови громади, військові 10 окремої гірсько-штурмової бригади "Едельвейс" щодня бережуть пам’ять про побратимів, які загинули. О 9:00 вони виходять на загальнонаціональну хвилину мовчання до пам’ятного знака "Кожному поколінню своя війна".

"Та, на жаль, не всі перехожі розуміють важливість вшанування пам’яті. Не кожен зупиняється, щоб разом із військовими схилити голову перед полеглими. Так бути не має. Зупиніться. Хвилина — це не так багато, навіть якщо ви кудись поспішаєте. Але ця хвилина — це великий знак шани та поваги до загиблих захисників та захисниць", — пише Станіславський.

Що відомо про загальнонаціональну хвилину мовчання

16 березня 2022 року президент Зеленський підписав указ про проведення загальнонаціональної хвилини мовчання для вшанування пам'яті українців, які полягли у війні проти Росії.

У День захисників і захисниць України, 1 жовтня 2023 року, по всій країні відбулася масштабна хвилина мовчання у пам'ять про всіх загиблих воїнів.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube