"Були військові, цивільні, діти". Як рятувальники-медики з Франківщини працювали на Покровському напрямку

Рятувальники-медики з Франківщини два місяці працювали на Покровському напрямку. Facebook/Головне управління ДСНС України в Івано-Франківській області

Рятувальники-медики з Івано-Франківщини Петро Гапʼяк та Олексій Рогинець упродовж двох місяців допомагали колегам на Покровському напрямку надавати медичну допомогу цивільним, а також транспортували травмованих до лікувальних закладів.

Їхню історію розповіли на Facebook-сторінці Держслужби з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області.

"70% виїздів — це були обстріли. А наша місія — виїжджати всюди, де були потерпілі. Вдень легше було, бо все видно, а вночі — важче", — говорить Петро Гап'як.

Олексій Рогинець розповідає, що перший тиждень звикали до обстрілів. Найперший виклик був, коли ракета влучила в пʼятиповерхівку. З його слів, загалом було 17 таких виїздів.

Рятувальники-медики Петро Гапʼяк та Олексій Рогинець впродовж двох місяців допомагали колегам на Покровському напрямку. Facebook/Головне управління ДСНС України в Івано-Франківській області

"Всі — були після ракетного або артилерійського обстрілів. Приблизно 14-15 людей врятували. Порахувати точно важко, бо були виклики, де постраждали кілька людей. Були військові, були цивільні, були діти", — згадує Олексій Рогинець.

Окрім цього, медики з Івано-Франківщини проводили тренінги з надання домедичної допомоги для рятувальників.

"Проте, якщо ми приїжджали на виклик і була потрібна допомога з пошуку потерпілих чи розбору завалів, ми, звичайно, допомагали нашим колегам-рятувальникам", — каже Петро Гап’як.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube