Понад 2,5 тисячі звернень за 2023 рік. Про які порушення своїх прав найчастіше заявляють жителі Івано-Франківщини

Про які порушення своїх прав найчастіше заявляють жителі Франківщини. Pexels

Упродовж 2023 року Офіс омбудсмена отримав 2553 звернення від жителів Івано-Франківщини щодо порушення їхніх прав. Регіон — на 14 місці серед інших областей України за кількістю таких заяв.

Про це розповіла представниця уповноваженого Верховної ради України з прав людини в області Євгенія Мнишенко на форумі "Шлях гідності: боротьба за права людини". Захід провели 13 червня в Івано-Франківську.

"Найчастіше порушуються права сімей військовополонених, зниклих безвісти, сімей військовослужбовців, самих бійців. На другому місці — напрям соціально-економічних прав. За ним — звернення від переселенців щодо порушення їхніх прав. Вони часто стосуються виплат, які не нараховувалися упродовж 2023 року. Завдяки реагуванню уповноваженого ми змогли поновлювати ці права", — каже Євгенія Мнишенко.

З її слів, звернення родичів військовополонених та зниклих безвісти більше стосуються їхнього розшуку, ніж порушення прав.

"Звісно, родичам потрібно отримати інформацію, де перебуває ця людина, але, на жаль, є передбачений механізм. Він — тривалий, і встановити його часові межі неможливо через те, що це все залежить не від української сторони, а саме від російської. Останні обміни показують, що люди, які в нас вважалися зниклими безвісти, повертаються з полону. Значна частина роботи, яку проводить Офіс омбудсмена, полягає в тому, що інформацію про цих людей передають російській стороні для можливої їхньої верифікації", — каже представниця омбудсмена.

Також Євгенія Мнишенко додає, що у спеціалізованому закладі на Івано-Франківщині прийняли хлопчика з інвалідністю, якого повернули після примусового вивезення в Росію.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube